"The Walking Dead" sezon 7 odcinek 1 - Negan zabija dwóch bohaterów!

"The Walking Dead" sezon 7 odcinek 1 - Negan zabija dwóch bohaterów!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

24.10.2016 09:03, aktual.: 24.10.2016 10:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"The Walking Dead" wreszcie powrócił na srebrne ekrany! Pierwszy odcinek siódmego sezonu "Żywych trupów" był bez wątpienia jedną z najmocniej wyczekiwanych premier telewizyjnych tego roku. Twórcy serialu nie zawiedli swoich fanów i zaoferowali im pełen napięcia oraz doskonałego aktorstwa epizod. Widzowie dowiedzieli się m.in. kogo zabił Negan! Co jeszcze wydarzyło się w odcinku otwierającym siódmy sezon "The Walking Dead"?

"Żywe trupy" powróciły na antenę z wielkim przytupem. Pierwszy odcinek siódmego sezonu nosi nazwę "The Day Will Come When You Won't Be", a za jego reżyserię odpowiada Greg Nicotero. Scenariusz epizodu opracował z kolei Scott M. Gimple. Od dawna w sieci krążyły teorii spiskowe na temat fabuły epizodu otwierającego nową serię "The Walking Dead". Twórcy sami podgrzewali atmosferę, zapowiadając śmierć jednego z bohaterów zaliczanych do ulubieńców widzów. Co zatem wydarzyło się w najnowszym odcinku serialu? Uwaga! Tekst zawiera liczne spoilery!

"The Walking Dead" sezon 7 odcinek 1 - dwie ofiary Negana

"The Day Will Come When You Won't Be" rozpoczyna się od konfrontacji Negana z Rickiem Grimesem. Bohaterowie kłócą się ze sobą po tym, jak Negan brutalnie zabija Abrahama Forda. W ten sposób mężczyzna wymierzył karę Rickowi i jego kompanii za zabójstwo członków grupy Wybawców. Negan pokazuje zakrwawione narzędzie zbrodni (kij baseballowy owinięty drutem) Rosicie Espinosie. Jej reakcja na śmierć Abrahama pokazuje, że łączyła ją z ofiarą bliższa relacja.

Wściekły Daryl Dixon rzuca się na Negana. Jego atak okazuje się jednak nieudany i o mało nie kończy się dla niego śmiercią. Negan oszczędza jednak Daryla, dostrzegając, że może on być jeszcze przydatny dla grupy. Bohater brutalnie morduje jednak Glenna. Tym samym dochodzi do największej niespodzianki odcinka. Wszyscy widzowie, którzy znają komiksowy pierwowzór serialu, spodziewali się, że Glenn nie zostanie zamordowany. Scenarzyści pozostali jednak niewzruszeni i pozbawili bohatera życia.

"The Walking Dead" sezon 7 odcinek 1 - co jeszcze się wydarzyło?

Rick grozi Neganowi śmiercią. Mężczyzna próbuje zabić oprawcę Abrahama i Glenna toporem. Ten jednak skutecznie broni się przy użyciu broni maszynowej.

Psychologiczna gra prowadzona przez Negana całkowicie niszczy psychikę Ricka. Bohater ten dotąd uznawany był za bardzo silną i wpływową osobowość. Konfrontacja z Neganem sprawia jednak, że jego pewność siebie ulega całkowitej destrukcji. Rick dołącza do grupy prowadzonej przez Negana. Wybawiciele zabierają Daryla do niewoli. Negan ostrzega Ricka, że jeśli ten raz jeszcze stanie mu na drodze, będzie zmuszony pociąć Daryla na kawałki. Rick dostrzega, że zombie zjawiają się wokół ciał Abrahama i Glenna jego przyjaciół. W lusterku samochodu dostrzega on, jak umarlaki pożerają jego kompanów.

"The Walking Dead" sezon 7 odcinek 1 - gdzie oglądać?

Pierwszy odcinek siódmego sezonu "Żywych trupów" pojawił się w telewizji 24 października o 3:30 na antenie stacji FOX. Powtórkę przewidziano na godzinę 22:00. Kolejny epizod "The Walking Dead" zostanie wyemitowany 31 października. Tytuł drugiego odcinka serii nosi nazwę "The Well".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (21)
Zobacz także