Trwa ładowanie...
dziewczyny
04-03-2015 12:04

The So So Glos zaangażowani z "Dziewczynami"

Share
The So So Glos zaangażowani z "Dziewczynami"
d3nbfrl

Grupa The So So Glos nagrała nową wersję utworu "Black and Blue" na potrzeby serialu "Dziewczyny".

Numer oryginalnie pojawił się na imiennym debiucie zespołu z 2007 roku. - To piosenka o prawach obywatelskich i brutalności - czytamy w komunikacie. - Napisana lata temu i nagrana ostatnio raz jeszcze, bo czuliśmy, że musimy to zrobić. Pytamy władze: "Czy już wszystko zrozumieliście?" (have you got it all figured out?). Stawiamy to pytanie zarówno władzom, jak i autorytetom wewnątrz siebie. To antyrasistowski, antyseksistowski numer. Nawoływanie, by kwestionować sposoby działania władz, zastanowić się, co zapewnia władzę, zarówno indywidualną jak i kolektywną. Miłość ponad nienawiść, działanie ponad apatię czy obojętność dla pokolenia The So So Glos.

Nowa wersja piosenki dostępna jest na iTunes i Amazonie. Cześć zysku ze sprzedaży wesprze organizację National Police Accountability Project, działającą w celu ukrócenia policyjnej brutalności.

d3nbfrl

W serialu "Dziewczyny" utwór pojawi się w odcinku, który zostanie wyemitowany 15 marca. Nagranie można znaleźć też na Spotify.

Dorobek punkrockowej kapeli zamyka longplay "Blowout" z 2013 roku.

Przypomnijmy, że produkcja opowiada o czterech młodych mieszkankach Nowego Jorku i ich miłosnych, zawodowych oraz, po prostu, życiowych perypetiach. W rolach głównych występują Lena Dunham, Allison Williams, Jemima Kirke, Zosia Mamet, a także Adam Driver. Poza nimi na ekranie pojawią się również Alex Karpovsky, Andrew Rannells, Ebon Moss-Bachrach, Jason Ritter, Gillian Jacobs, Zachary Quinto i Natasha Lyonne. Cykl można śledzić na HBO.

d3nbfrl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nbfrl
d3nbfrl