"Teleranek": program znika z TVP1

"Teleranek": program znika z TVP1
Źródło zdjęć: © mat. prasowy

19.08.2016 11:45, aktual.: 19.08.2016 11:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Teleranek" powrócił na ekrany po siedmiu latach. Wcześniej kultowy telewizyjny kogucik budził dzieci od 1972 do 2009 roku. TVP reaktywowała program wiosną bieżącego roku i nadawała program na antenie Jedynki, jak przed laty, w niedziele o 9.35 (w TVP ABC o 10.10). W nadchodzącej, jesiennej ramówce program będzie emitowany jednak tylko w TVP ABC, w niedziele o 9.00. Obecnie produkowane są nowe odcinki.

TVP nie podała oficjalnie powodu, dlaczego wycofała "Teleranek" z ramówki Jedynki. Można się jednak domyślić, że wpływ na to miały niskie wyniki oglądalności programu. Średnia widownia wszystkich czternastu odcinków wyniosła zaledwie 240 tys. osób. Warto dodać, że produkcja nie cieszyła się zainteresowaniem nawet w swojej docelowej grupie, czyli wśród osób w wieku od 4 do 12 lat - program oglądało jedynie 14 tys. młodych widzów.

TVP1 nadawała "Teleranek" na antenie Jedynki jak przed laty w niedziele o 9.35 (w TVP ABC o 10.10). W jesiennej ramówce program będzie emitowany tylko w TVP ABC, w niedziele o 9.00. Obecnie produkowane są nowe odcinki.

Warto dodać, że "Teleranek" to nie jedyny przywrócony po latach program, który nie przyjął się na głównej antenie Telewizji Polskiej. Zdjęty po jednym sezonie został także "Pegaz", który od jesieni będzie nadawany wyłącznie w TVP Kultura.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także