Trwa ładowanie...

Telebryci wspominają Chopina

Share
Telebryci wspominają Chopina
Źródło: tvn
d3ngg72

Warszawa, 18 stycznia 2010: Stacja muzyczna Viva Polska we współpracy ze Miastem Stołecznym Warszawa postanowiły uczcić 200. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina ośmioma specjalnymi odcinkami programu „Viva Spot”.

Odcinki „Viva Spot” kręcone były w wybranych miejscach Warszawy, które związane są z Fryderykiem Chopinem: Ogród Saski, Pałac Kazimierzowski, Pałac Czapskich, Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina, kawiarnia Honoratka przy ul. Miodowej, Kościół Wizytek, ul. Kozia, Kościół Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, Łazienki Warszawskie przy Pomniku Fryderyka Chopina.

W każdym z odcinków gościem specjalnym będzie inny celebryt polskiego show biznesu. Tomasz Jacyków, Michał i Anna Wiśniewscy, Natalia Kukulska, Kasia Klich, Olivier Janiak, Sasha Strunin, Marina Łuczenko oraz Sokół i Pono wypowiedzą się na temat talentu Chopina, a także zdradzą ciekawe szczegóły z życia wybitnego pianisty i z czasów, kiedy mieszkał w Warszawie.

I tak stylista i znawca mody Tomasz Jacyków przedstawi szczegóły, dotyczące epoki, w której żył i tworzył słynny kompozytor, a także panujących w XIX trendów w modzie. Widzowie dowiedzą się, czym się różni włościanka od krynoliny, poznają również najmodniejsze fasony.

d3ngg72

Muzyczna rodzina Anny i Michała Wiśniewskich opowie o zainteresowaniach muzycznych swoich dzieci i zdradzi, czy któreś z nich posiada szczególne zdolności muzyczne, podobnie jak Chopin, którego talent objawił się już we wczesnym wieku.

Natalia Kukulska, która już jako dziecko zyskała ogromną popularność za sprawą „Puszka Okruszka” i innych przebojów dla dzieci, opowie o tym, jak wspomina początki sławy i jak wpłynęła na nią ogromna popularność.

Wokalistka Kasia Klich, która odebrała wyjątkowo staranne wykształcenie muzyczne w Akademii Muzycznej w Katowicach, opowie o najciekawszych momentach z czasów studenckich oraz jakich kompozytorów muzyki klasycznej ceni najbardziej.

Prezenter telewizyjny i lew salonowy Olivier Janiak opowie z kolei, jak wyglądało życie towarzyskie w XIX wieku i czym różniło się od dzisiejszych wydarzeń kulturalnych.

d3ngg72

Córka śpiewaków operowych, wokalistka Sasha Strunin, która urodziła się i dorastała w Rosji, a obecnie mieszka i nagrywa w Polsce, poruszy z kolei temat życia na obczyźnie. Sasha opowie, jak przeprowadzka wpłynęła na jej twórczość i czym jest dla niej patriotyzm.

Debiutująca piosenkarka Marina Łuczenko, fanka zdrowego odżywiania, opowie, jak ważna jest właściwa dieta dla kondycji każdego muzyka.

Cykl programów „Viva Spot”, poświęcony Fryderykowi Chopinowi zamkną warszawscy raperzy Sokół i Pono. Muzycy wspomną o samplingu utworów innych wykonawców, w tym kompozytorów muzyki klasycznej oraz o wpływie, jaki ich twórczość wywarła na hip hop.

Programy „Viva Spot”, poświęcone Chopinowi zostaną wyemitowane 18, 19, 25 i 26 stycznia oraz 1,2,8 i 9 lutego 2010 o g. 16:00. Odcinki specjalne poprowadzą prezenterki Viva Polska - Kasia Kępka i Natalia Jakuła.

18.01.10 Gość specjalny Tomasz Jacyków
19.01.10 Gość specjalny: Michał i Ania Wiśniewscy
25.01.10 Gość specjalny: Natalia Kukulska
26.01.10 Gość specjalny: Kasia Klich
01.02.10 Gość specjalny: Olivier Janiak
02.02.10 Gość specjalny: Sasha Strunin
08.02.10 Gość specjalny: Marina Łuczenko
09.02.10 Gość specjalny: Sokół, Pono

d3ngg72

Podziel się opinią

Share
d3ngg72
d3ngg72