Tadeusz Mosz nie żyje

Tadeusz Mosz nie żyje
Źródło zdjęć: © AKPA

05.02.2014 07:46, aktual.: 05.02.2014 09:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mosz od listopada 2007 roku prowadził w TOK FM codzienny, autorski program gospodarczy "EKG - Ekonomia, Kapitał, Gospodarka".

- Nie przygotowaliśmy dla państwa normalnego programu, bo dzisiaj nie jest normalnie. Normalnie już nie będzie. Tadeusz Mosz odszedł od nas wczoraj po południu. Pamiętam, jak przyjeżdżał do radia, nigdy nie wchodził, zawsze wpadał z taką energią. Miał taki rytuał, że witał się ze mną słowami "jak się mosz?". I ja odpowiadałem "dobrze". A dzisiaj mam się źle, bo już cię nie ma, Tadziu - powiedział w TOK FM Maciej Głogowski, szef redakcji ekonomicznej TOK FM.

-_ Ten dzień nie zaczął sie dobrze. Powitał mnie informacją o śmierci Tadeusza Mosza. Znakomity dziennikarz ekonomiczny i super kolega. Żal..._ - napisał na Twitterze Tomasz Sekielski.

- Tadeusz był fantastycznym facetem, który miał pasję w sobie, pogodę ducha, mnóstwo energii, dużo wiedzy. Nie bał się przekładać na prosty język tych wszystkich skomplikowanych historii - przyznał dziennikarz TVP, Dariusz Łukawski.

Tadeusz Mosz wcześniej wiele lat związany był z TVP, pracował też w gazecie giełdy "Parkiet", Radiu PIN. Był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany - przypomina TOK FM na swojej stronie internetowej. W 2002 roku otrzymał "Ostre pióro" - prestiżową nagrodę przyznawaną przez Business Centre Club. Rok później otrzymał Medal Europejski, którym nagrodzono także jego program "Plus Minus". W 2002 r. otrzymał również tytuł "Dziennikarza roku", przyznawany przez miesięcznik "Twój Pieniądz", a dwa lata później "Dziennikarza gospodarczego roku" przyznawany w konkursie "Finansista Roku".

Obraz
© (fot. AKPA)
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także