Trwa ładowanie...
clive owen
09-01-2016 08:34

Sześć lat z ''The Knick''

Share
Sześć lat z ''The Knick''
dos586q

Po zakończeniu emisji drugiego sezonu serialu "The Knick" jego twórca Steven Soderbergh zapowiada, że będzie się starał o kolejne serie. Wiadomo, że trzecia powstanie na pewno.

Decyzję o realizacji trzeciego sezonu "The Knick" stacja Cinemax podjęła w grudniu. Steven Soderbergh liczy na jeszcze więcej. - Zawsze myślałem o tym serialu w dwuletnich seriach - mówi twórca. - Wczoraj doszło do spotkania scenarzystów, którzy zaczęli zastanawiać się zarówno nad trzecim, jak i czwartym sezonem. Kiedy mogłyby się dziać, kim mogliby być bohaterowie.

Filmowiec chce kontynuować realizację. Stacja czeka na jego pomysły. - Chciałbym nadal "The Knick" kręcić - mówi. - Zawsze myślałem o tym serialu jako o sześcioletnim projekcie. Gdyby nam, oczywiście, pozwolono. Mam nadzieję, że to się uda i znajdziemy sposób, by tego dopiąć. Mam nadzieję, że wymyślimy materiał, który sprawi, że będziemy chcieli mu poświęcić kolejne lata życia. To bardzo intensywna praca i doświadczenie. Przynosi olbrzymią satysfakcję, ale chcę, by też było ciągle na tym samym lub nawet wyższym poziomie.

dos586q

Czy w kolejnych sezonach powróci Clive Owen, grający doktora Johna Thackerya? - Tego jeszcze nie wiem - odpowiada Soderbergh. - Na razie na stole są wszystkie pomysły. Czy możemy cofnąć się w czasie i sprowadzić na plan tę samą obsadę, powierzając jej inne role? Kto wie? Zobaczymy.

Przypomnijmy, że akcja dwóch pierwszych sezonów "The Knick" osadzona jest w Nowym Jorku, w szpitalu Knickerbocker, na początku XX wieku, gdy nie istniały antybiotyki, a umieralność pacjentów była zatrważająco wysoka. Głównym bohaterem jest doktor John Thackery (Clive Owen), genialny chirurg a zarazem osoba z wieloma problemami.

Obok Clive'a Owena występują André Holland, Eve Hewson, Juliet Rylance oraz Jeremy Bobb. Serial dotarł również do Polski - śledzić go można na antenie Cinemax i w serwisach internetowych HBO.

dos586q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dos586q
dos586q