Światowe nowości serialowe w Polsce

Światowe nowości serialowe w Polsce

20.03.2014 01:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wraz z nadejściem wiosny w dostępnych w Polsce kanałach tematycznych pojawi się kilka nowości serialowych ze świata. Przypominamy najgłośniejsze z nich.

Od 2 kwietnia AXN pokazywać będzie drugi sezon "Hannibala". Will Graham (Hugh Dancy), oskarżony o popełnienie serii makabrycznych zbrodni, oczekuje na rozpoczęcie procesu. Jednocześnie Lecter (Mads Mikkelsen)
staje się konsultantem FBI. Wiadomo również, że rozbudowany zostanie wątek doktor Bedelii du Maurier (Gillian Anderson). W nowej serii oprócz dotychczasowej obsady pojawią się m.in. Michael Pitt i Cynthia Nixon. Autorem "Hannibala" jest Bryan Fuller ("Herosi", "Gdzie pachną stokrotki").

Gillian Anderson będziemy mogli podziwiać również w jednej z ról w "Stanie kryzysowym" (premiera 3 kwietnia, Fox). Serial skupia się na losach agenta służb specjalnych, idealisty - Marcusa Finleya (Lance Gross), który pierwszego dnia swojej pracy trafia w sam środek międzynarodowego kryzysu. Aby odkryć prawdę, mężczyzna musi stawić czoła wielu przeciwnościom, złamać prawo i zasady moralne, które do tej pory wyznaczały jego życiową drogę.

Od 7 kwietnia z kolei - również na kanale Fox - oglądać będzie można drugi sezon "Demonów da Vinci" Davida S. Goyera. Serial śledzi historię jednego z największych geniuszy świata, Leonarda da Vinci (Tom Riley), w okresie jego burzliwej młodości. W drugim sezonie bohater w dalszym ciągu będzie próbował odnaleźć tajemną i potężną Księgę Liści oraz rozwiązać sekretną historię swojej matki. Poszukiwania zmuszą go do odwiedzenia odległych krain oraz do przewartościowania wszystkiego, co wiedział o świecie i swojej własnej historii.

Wreszcie, od 14 kwietnia, w telewizji Canal+ będziemy mogli oglądać produkcję BBC2 - "Peaky Blinders". To osadzony w Birmingham w latach 20. XX wieku dramat gangsterski. Głównym bohaterem jest Thomas Shelby (Cillian Murphy), który kontroluje jedną z najskuteczniejszych, budzącą powszechny strach organizację przestępczą w mieście. Ale Thomas ma znaczenie większe ambicje niż rządzenie podziemnym światkiem Birmingham. Chciałby zbudować legalne imperium hazardu i właśnie trafia mu się ku temu doskonała okazja. Obok Murhphy'ego w "Peaky Blinders" grają m.in. Sam Neill, Paul Anderson i Iddo Goldberg. W ścieżce muzycznej usłyszymy m.in. Nicka Cave'a, Toma Waitsa, The White Stripes i The Racounters. Serial stworzył Steven Knight.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także