Trwa ładowanie...
30-08-2010 16:12

Światowa premiera "The Walking Dead"

Share
Światowa premiera "The Walking Dead"Źródło: AMC Network
d4gdkx7

FOX International Channels oraz AMC podały informację o globalnej premierze niezwykle oczekiwanego serialu The Walking Dead. Obie sieci rozpoczną emisję serialu już tej jesieni, w tym samym tygodniu.

Premiera serialu w AMC planowana jest na niedzielę 31 października, po niej zaś, w pierwszym tygodniu listopada, nastąpi jego światowa emisja na kanałach należących do FIC.

Serial telewizyjny The Walking Dead, autorstwa Franka Darabonta („Skazani na Shawshank”, „Zielona Mila”) i Gale Anne Hurd („Terminator”, „Obcy”, „Armagedon”, „Niesamowity Hulk”) oparty został na bestsellerowej powieści graficznej Roberta Kirkmana o tym samym tytule a jego premiera będzie miała miejsce w 120 krajach, w 33 językach. Kiedy, tej jesieni, pojawi się na antenie obejrzą go telewidzowie w 250 milionach domów. To wydarzenie bezprecedensowe, podkreślające pierwszy w historii przypadek, w którym debiutowi serialu telewizyjnego nadano rozmach porównywalny z premierą filmu kinowego.

d4gdkx7

„FIC zdarzały się już równoczesne premiery produkcji własnych w wielu krajach, nigdy jednak nie były to przedsięwzięcia prowadzone na taką skalę albo premiery realizowane równolegle w Stanach Zjednoczonych i poza amerykańskim terytorium” - powiedziała Sharon Tal Yguado, Wiceprezes ds. Opracowywania i Emisji Programów Własnych. „Biorąc pod uwagę zarówno duży rozgłos i oczekiwania, na tak wczesnym etapie, jakie serial zdążył już wzbudzić na całym świecie, chcieliśmy, by premiera miała możliwie jak największy zasięg. Z podekscytowaniem podchodzimy do współpracy z AMC przy tym światowym „wybuchu epidemii”. „Bezprecedensowa, globalna kampania promocyjna to część ewolucji AMC, której przyświeca cel, by dostarczyć telewizję na najwyższym poziomie szerokiej widowni” – powiedział Prezes AMC, Charlie Collier.

„Ogólnoświatowa premiera The Walking Dead, zorganizowana we współpracy z naszym partnerem FOX International Channels, pozwoli takim osobowościom jak Frank Darabont i Gale Anne Hurd zaistnieć w kinowym stylu na AMC i odbić się szerokim echem na całym świecie. Strach, dramat i wspaniała fabuła mają uniwersalny charakter, a my jesteśmy dumni, pokonując tą postapokaliptyczną rzeczywistość zombie ramię w ramię ze świetnymi partnerami z FIC”.

AMC i FIC połączyły siły w dziedzinie marketingu, żeby zadbać o wywołanie jak największego, globalnego zainteresowania serialem. The Walking Dead jest pierwszym w pełni własnym serialem AMC. Już wcześniej, latem tego roku, FIC ogłosił, że nabył wszelkie prawa do międzynarodowej dystrybucji serialu, w tym prawa do emisji telewizyjnej oraz dystrybucji wideo na wszystkich międzynarodowych rynkach poza Ameryką Północną. Serial opowiada historię tygodni i miesięcy następujących po pandemicznej apokalipsie, po której świat opanowały zombie. Szeryf jednego z hrabstw, Rick Grimes, podróżuje wraz z rodziną i z garstką ocalałych, w bezustannym poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Ciągła presja oraz codzienne zmagania się z zagrożeniem i śmiercią zbiera krwawe żniwo, popychając wielu ku otchłani najgłębszego ludzkiego okrucieństwa. W trakcie walki o przeżycie swej rodziny, Rick odkrywa, że wszechogarniający strach ocalałych może być dużo
bardziej niebezpieczny niż przemierzające Ziemię bezmyślne istoty.

d4gdkx7

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gdkx7
d4gdkx7