Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
zombie
30-08-2010 14:38

Światowa premiera "The Walking Dead"

Share
Światowa premiera "The Walking Dead"Źródło: AMC
d2gg359

Premiera serialu w AMC planowana jest na niedzielę 31 października, po niej zaś, w pierwszym tygodniu listopada, nastąpi jego światowa emisja na kanałach należących do FIC.

Serial telewizyjny The Walking Dead, autorstwa Franka Darabonta ("Skazani na Shawshank", "Zielona Mila") i Gale Anne Hurd ("Terminator", "Obcy", "Armagedon", "Niesamowity Hulk") oparty został na bestsellerowej powieści graficznej Roberta Kirkmana o tym samym tytule a jego premiera będzie miała miejsce w 120 krajach, w 33 językach. Kiedy, tej jesieni, pojawi się na antenie obejrzą go telewidzowie w 250 milionach domów. To wydarzenie bezprecedensowe, podkreślające pierwszy w historii przypadek, w którym debiutowi serialu telewizyjnego nadano rozmach porównywalny z premierą filmu kinowego.

"FIC zdarzały się już równoczesne premiery produkcji własnych w wielu krajach, nigdy jednak nie były to przedsięwzięcia prowadzone na taką skalę albo premiery realizowane równolegle w Stanach Zjednoczonych i poza amerykańskim terytorium" - powiedziała Sharon Tal Yguado, Wiceprezes ds. Opracowywania i Emisji Programów Własnych. "Biorąc pod uwagę zarówno duży rozgłos i oczekiwania, na tak wczesnym etapie, jakie serial zdążył już wzbudzić na całym świecie, chcieliśmy, by premiera miała możliwie jak największy zasięg. Z podekscytowaniem podchodzimy do współpracy z AMC przy tym światowym "wybuchu epidemii". "Bezprecedensowa, globalna kampania promocyjna to część ewolucji AMC, której przyświeca cel, by dostarczyć telewizję na najwyższym poziomie szerokiej widowni" - powiedział Prezes AMC, Charlie Collier.

d2gg359

"Ogólnoświatowa premiera The Walking Dead, zorganizowana we współpracy z naszym partnerem FOX International Channels, pozwoli takim osobowościom jak Frank Darabont i Gale Anne Hurd zaistnieć w kinowym stylu na AMC i odbić się szerokim echem na całym świecie. Strach, dramat i wspaniała fabuła mają uniwersalny charakter, a my jesteśmy dumni, pokonując tą postapokaliptyczną rzeczywistość zombie ramię w ramię ze świetnymi partnerami z FIC".

AMC i FIC połączyły siły w dziedzinie marketingu, żeby zadbać o wywołanie jak największego, globalnego zainteresowania serialem.** "The Walking Dead" jest pierwszym w pełni własnym serialem AMC. Już wcześniej, latem tego roku, FIC ogłosił, że nabył wszelkie prawa do międzynarodowej dystrybucji serialu, w tym prawa do emisji telewizyjnej oraz dystrybucji wideo na wszystkich międzynarodowych rynkach poza Ameryką Północną. Serial opowiada historię tygodni i miesięcy następujących po pandemicznej apokalipsie, po której świat opanowały zombie. Szeryf jednego z hrabstw, Rick Grimes, podróżuje wraz z rodziną i z garstką ocalałych, w bezustannym poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Ciągła presja oraz codzienne zmagania się z zagrożeniem i śmiercią zbiera krwawe żniwo, popychając wielu ku otchłani najgłębszego ludzkiego okrucieństwa. W trakcie walki o przeżycie swej rodziny, Rick odkrywa, że wszechogarniający strach ocalałych może być dużo bardziej niebezpieczny niż przemierzające Ziemię bezmyślne istoty.

"The Walking Dead" oparto na serii komiksów autorstwa Roberta Kirkmana, opublikowanych przez amerykańskie wydawnictwo Image Comics. Kirkman uczestniczy w projekcie jako producent wykonawczy, Frank Darabont, trzykrotnie nominowany do Oskara ("Skazani na Shawshank", "Zielona Mila") jest scenarzystą, reżyserem i producentem wykonawczym serialu. Gale Anne Hurd ("Terminator", "Obcy", "Armagedon", "Niesamowity Hulk"), prezes firmy producenckiej Valhalla Motion Pictures, jest również jego producentką wykonawczą. Wśród producentów wykonawczych znaleźli się także David Alpert z Circle of Confusion oraz Charles "Chic" Eglee (seriale: "Dexter", "Świat gliniarzy", "Cień anioła").

d2gg359
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gg359
d2gg359