RozrywkaSuperman za milion dolarów

Superman za milion dolarów

Superman za milion dolarów
Źródło zdjęć: © komiks.wp.pl

23.02.2010 10:36, aktual.: 29.10.2013 16:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pierwszy numer magazynu "Action Comics" ukazał się w 1938 roku. Na jego okładce widnieje Superman unoszący samochód - to pierwszy występ jednego z najsłynniejszych bohaterów popkultury. Na okładce widnieje oryginalna cena albumu - 10 centów.

Komiks licytowano na aukcji internetowej na stronie ComicConnect.com. Jak podają właściciele serwisu zarówno sprzedający jak i kupujący, to znani kolekcjonerzy. Obaj pozostają anonimowi, wiadomo jednak, że kupujący już wcześniej posiadał inny egzemplarz pierwszego numeru "Action Comics". Astronomiczna cena tego konkretnego egzemplarza to zasługa przede wszystkim jego bardzo dobrego stanu - w dziesięciopunktowej skali został on oceniony na 8.

Szacuje się, że w rękach kolekcjonerów znajduje się dzisiaj około 100 egzemplarzy pierwszego legendarnego albumu "Action Comics". W poprzednim roku media obiegła informacja, że jeden z egzemplarzy został kupiony za 317 tysięcy dolarów. Warto jednak pamiętać, że w poprzednich latach cena tego albumu przekroczyła nawet 400 tysięcy dolarów.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także