''Strefa mroku'': Matt Reeves wychodzi ze strefy mroku

''Strefa mroku'': Matt Reeves wychodzi ze strefy mroku
Źródło zdjęć: © Monolith Films

27.09.2012 12:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

*Matt Reeves zrezygnował z reżyserii nowego filmu z cyklu "Strefa mroku".*

Przygotowania do realizacji projektu trwają od lat, jednak i tym razem studio Warner Bros. będzie musiało zmienić plany - ze stanowiska zrezygnował reżyser Matt Reeves. Przypomnijmy, że wcześniej posadą zainteresowani byli m.in. Christopher Nolan, Michael Bay iAlfonso Cuarón.

Obraz "Twilight Zone" ma powstać w oparciu o serial Roda Sterlinga emitowany przez stację CBS w latach 1959-1964. Bohaterami fantastycznych opowieści byli zwykli ludzie, którym przytrafiały się niezwykłe historie. W scenariuszu, łączącym elementy science fiction i horroru, wiele było nawiązań do zjawisk nadprzyrodzonych, nie brakowało również ironicznych wątków. Wśród aktorów, którzy wystąpili gościnnie w legendarnej produkcji znaleźli się między innymi Charles Bronson, Lee Marvin, Martin Landau i Robert Redford.

Przypomnijmy, iż "Strefa mroku" gościła już w kinie. W roku 1983 wyprodukowano obraz składający się z czterech segmentów. Wyreżyserowali je Steven Spielberg, John Landis, Joe Dante i George Miller. Produkcją nowego filmu z serii "Twilight Zone" mają zająć się Leonardo DiCaprio, Jennifer Davisson Killoran i Michael Ireland. Autorem scenariusza jest Anthony Peckham ("Sherlock Holmes").

Matt Reeves co prawda zrezygnował ze "Strefy mroku", ale w zamian dołączył do grona faworytów na stanowisko reżysera kontynuacji "Geneza planety małp". Filmowiec ma na koncie przeboje "Pozwól mi wejść" i "Projekt: Monster".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także