Trwa ładowanie...
15-04-2008 09:18

Spielberg o gorączce złota

Share
Spielberg o gorączce złotaŹródło: www.intothewest.com
d2vdea4

13 kwietnia TVN Siedem rozpoczęło emisję serialu o kolonizacji Zachodu. Główni bohaterowie to zarówno biali kolonizatorzy, jak i rdzenni mieszkańcy Ameryki.

Sześcioodcinkowy serial telewizyjny Na zachód ("Into the West"), bada jeden z najważniejszych rozdziałów w historii Ameryki. Pragnienie przygody, bogactwa i lepszego życia sprawiło, że tysiące ludzi ryzykując życiem wybrało się na Zachód, co dla rdzennych mieszkańców podbijanych terenów oznaczało zagładę.

Wielka epicka opowieść, pełna przygód przytacza wiele znanych faktów z historii: Gorączkę Złota, Pony Express, kolej transkontynentalna i wojny z Indianami.

Zmagania z losem, porażki i zwycięstwa, a także miłosne perypetie dwóch rodzin podróżujących w pogoni za amerykańskim snem, to wątki, które nieustannie przeplatają się w serialu.

d2vdea4

Reżyserią serialu zajęło się sześciu znakomitych reżyserów: Robert Dornhelm, Sergio Mimica-Gezzan, Kirk Ellis, William Mastrosimone, Jeremy Podeswa, Timothy Van Patten, Michael W. Watkins oraz Simon Wincer.

Ta fascynująca opowieść została również przeniesiona na duży ekran.

Producent wykonawczy, Steven Spielberg tak mówił o serialu:

d2vdea4

"Akcja serialu Na zachód rozgrywa się w jednym z najbardziej dramatycznych okresów historii Ameryki, i dlatego staramy się opowiedzieć o tamtych czasach zwanych Gorączką Złota w sposób najbardziej obszerny. Opowiadamy o pionierach, budowaniu kolei żelaznej i o wojnach z Indianami, która doprowadziła do wielu nieodwracalnych tragedii. Postaraliśmy się, aby nie zabrakło żadnego elementu z tych, które pojawiają się we wszystkich opowieściach o Amerykanach, tych rdzennych i napływowych. Ten serial to opowieść o możliwościach i o zderzeniu się kultur, również o tym jak jedna z kultur może pokonać drugą. Nie skupiliśmy się na jednym wydarzeniu, ale postaraliśmy się w zrozumiały sposób opowiedzieć o amerykańskim podboju Zachodu i o konfliktach, jakie wywołał. W czasach, gdy my Amerykanie staramy się zrozumieć nasz narodowy charakter i nasze miejsce w świecie, ten serial stara się wyjaśnić jak doszło do tego, że staliśmy się tym, czym jesteśmy".

d2vdea4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vdea4
d2vdea4