Trwa ładowanie...

Soundedit'14 - Trzy dni muzycznej ekstazy

Share
Soundedit'14 - Trzy dni muzycznej ekstazy
Źródło: mat. prasowe
d2vfjct

Dodatkową atrakcją będzie trzeci dzień Festiwalu. Szkolenie dla realizatorów produkcji live przygotowały firmy Polsound i Meyer Sound.

Soundedit to festiwal, który wyróżnia się na tle innych imprez. Stawia na jakość i unikatowość. Docenia artyzm i warsztat. Jak co roku uhonorowani zostaną ci, którzy sprawiają, że produkcja muzyczna jako dziedzina sztuki wciąż się rozwija. Producent muzyczny to czasem zawód niedoceniany, lecz w misję Soundedit wpisana jest zmiana tego stanu rzeczy.

23-25 października, w Łodzi, w Klubie Wytwórnia miłośnicy dobrze wyprodukowanych dźwięków spotkają się, by uczyć się od najlepszych, wymienić doświadczeniami, wyróżnić za pionierskie dokonania i wysłuchać wybornych koncertów.

d2vfjct

23 października (czwartek) zapraszamy na szkolenie dedykowane dla realizatorów produkcji koncertowych. Z ramienia Meyer Sound Laboratories seminarium będzie prowadził Steve Bush.
W firmie Meyer Sound odpowiedzialny jest za wsparcie technologiczne, chętnie dzieli się swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, jakie zdobył pracując jako akustyk wielu znanych wykonawców, np.: Norah Jones. Przyjemność sprawia mu nie tylko uczenie innych, ale także praca w studiach nagraniowych.

W piątek – 24 października – program spotkań wypełnią: Karl Bartos (współpracował z Kraftwerk przy pierwszych, najważniejszych płytach zespołu, obecnie pracuje jako producent muzyczny i wykładowca), Jordan Reyne (wokalistka The Eden House, śpiewała we „Władcy Pierścieni”) poprowadzi warsztat „Koncerty w cyberprzestrzeni, czyli jak czerpać radość i korzyści z koncertów w Internecie”. Tematyczne spotkania dopełnią MusicToolz, MegaTotal oraz Philips. W piątek również odbędzie się sesja Questions & Answers z zespołem Laibach. Galę wręczenia statuetek „Człowieka ze Złotym Uchem” poprzedzą nie tylko barwne koncerty, ale również warsztaty, podczas których uczestnicy wzbogacą swoją wiedzę praktyczną i teoretyczną. Znów, lecz z innym zakresem tematycznym pojawią się MusicToolz oraz firma Philips, która spróbuje znaleźć odpowiedź na pytanie: „czy istnieje głośnik idealny?”. Z pewnością, jak zwykle, wiele pytań zostanie zadanych przedstawicielom ZPAV i ZAiKS. Podczas dyskusji panelowej słuchacze dowiedzą się jaka jest
rola polskiej muzyki w realizacji misji radia publicznego. Z pewnością frekwencja dopisze na spotkaniach z Lechem Janerką (mamy nadzieję, że muzyk opowie nie tylko o swoim warsztacie językowym, ale również muzycznym) oraz Howie B. (producent U2, Tricky, Bjork).

I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na Soundedit, zapraszamy do Łodzi.

Zdjęcia: Joanna „Frota” Kurkowska

d2vfjct

Program Festiwalu
Łódź, Klub Wytwórnia ul Łąkowa 29
Czwartek - 23 października, Klub Wytwórnia – sala koncertowa Szkolenie MEYER SOUND LABORATORIES, prowadzenie Steve Bush. Program całodniowego seminarium skupi się na praktycznych technikach i metodach szybkiego oraz efektywnego projektowania, instalacji i optymalizacji systemów wyrównanych liniowo. Szkolenie będzie skierowane do osób, które mają lub będą miały do czynienia z projektowaniem i/lub używaniem tego rodzaju systemów nagłośnienia. Szkolenie prowadzi Steve Bush, pracujący m.in. z Norah Jones. Seminarium płatne dodatkowo 190 zł netto, więcej szczegółów i zapisy: http://forms.polsound.pl/index.php?option=com_chronoforms&chronoform=szkolenie_Soundedit

Piątek – 24 października, Klub Wytwórnia – sala warsztatowa:
12:00 – 12:45 – Music Toolz; „Monitoring w studio, czyli jak słuchać, żeby słyszeć?”, prowadzenie Andrzej Karp
13:00 – 13:45 – MegaTotal.pl
14:00 – 14:45 – PHILIPS; „Golden Ear Test”
15:00 – 15:45 – JORDAN REYNE; „Koncerty w cyberprzestrzeni, czyli jak czerpać radość i korzyści z koncertów w Internecie”
16:00 – 16:45 – LAIBACH; spotkanie z zespołem, prowadzenie Marek Horodniczy z Narodowego Centrum Kultury
17:00 – 17:45 – analogia.pl; "Pionierzy muzyki elektronicznej na przykładzie Donalda Buchli"
18:00 – 18:45 KARL BARTOS; sesja Questions & Answers

23:30 – 00:00 – koncert Jordan Reyne + Afterparty DJ Serafin i DJ NO.107
Klub Wytwórnia – sala koncertowa:
19:00 – 21:30 LAIBACH
22:00 – 23:30 KARL BARTOS
Sobota – 25 października, Klub Wytwórnia – sala warsztatowa:
12:00 – 12:45 – Music Toolz i Sveda Audio; „Czego oczekujemy od perfekcyjnych monitorów studyjnych?”, prowadzenie Arek Szweda
13:00 – 13:45 – LECH JANERKA; spotkanie z artystą, prowadzenie Piotr Metz
14:00 – 15:30 – ZAiKS i ZPAV; w panelu udział wezmą: Marek Hojda, Marek Koś
cikiewicz oraz Bogusław Pluta
15:45 – 16:30 – PHILIPS; “Czy istnieje głośnik idealny?” 16:45 – 17:30 – Dyskusja panelowa; "Znaczenie polskiej muzyki w realizacji misji radia publicznego."
17:45 – 18:30¬ – HOWIE B. sesja Questions & Answers
23:15 – Afterparty HOWIE B.

Klub Wytwórnia – sala koncertowa:
19:00 – 20:00 PATRICK WOLF
20:15 – 21:15 LECH JANERKA
21:30 – 22:00 Gala wręczenia nagród „Człowieka ze Złotym Uchem”, którą poprowadzi Piotr Metz
22:00 – 23:15 JOHN CALE

Więcej o Soundedit http://soundedit.pl/2014/?lang=pl
https://www.facebook.com/pages/Soundedit-Festival/116481665060512?fref=ts

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2vfjct

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vfjct
d2vfjct