Trwa ładowanie...

"Sonda 2": program wróci jesienią na antenę TVP2

Share
"Sonda 2": program wróci jesienią na antenę TVP2
Źródło: mat. prasowe
dl98ewb

Wskrzeszenie prowadzonej przed laty przez Andrzeja Kurka i Zdzisława Kamińskiego audycji wydawało się doskonałym pomysłem. Nową wersję dawnego, sprawdzonego formatu prowadzi Tomasz Rożek - z wykształcenia fizyk, szef działu Nauka i Gospodarka w tygodniku "Gość Niedzielny". Idealny przepis na hit? Nie do końca. Pierwsze wyniki nie napawały optymizmem.

"Sonda 2" emitowana jest od 14 marca br. w poniedziałki o godz. 21:50 i 22:15. Dotychczas najwięcej osób, bo 1,34 mln, obejrzało debiut programu. Średni wynik pierwszych sześciu pokazanych odcinków wyniósł jedynie 1,03 mln widzów.

Audycja prowadzona przez Rożka w tym paśmie antenowym wypadła gorzej niż Polsat i TVN, ale lepiej niż TVP1. Taki rezultat wystarczył jednak, aby Maciej Chmiel, dyrektor Dwójki, zdecydował się na emisję kolejnego sezonu. Warto natomiast zaznaczyć, że ostateczną decyzję o powrocie programu w jesiennej ramówce podejmie zarząd Telewizji Polskiej.

dl98ewb

- Miałem poczucie, że po pierwszym bardzo radosnym etapie nastąpił pewien dryf. Teraz wyszliśmy już z tego dryfu i ostatnie odcinki były bardzo dobre. Jesteśmy bliscy ideału. Chcemy utrzymać to, co udało nam się uzyskać w ostatnich sześciu odcinkach - powiedział szef TVP2 w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl.

Dwa ostatnie odcinki pierwszego sezonu zostaną pokazane 6 czerwca o godz. 21.45.

Przypomnijmy, że "Sonda 2" to jedna z kilku audycji sprzed lat, które wznowiono w wiosennej ramówce przez Telewizję Polską. W TVP2 emitowano jeszcze show "Kocham Cię, Polsko!", a TVP1 nowe odcinki "Pegaza", "Teleranka" i programu Jana Pospieszalskiego "Warto rozmawiać".

Zobacz także: #dziejesienazywo: Maciej Chmiel: "Chcę z widzem rozmawiać serio"

(fot. mat. prasowe)
Źródło: (fot. mat. prasowe)
dl98ewb

Podziel się opinią

Share
dl98ewb
dl98ewb