Trwa ładowanie...

Smutne wieści z Egmontu

Share
Smutne wieści z Egmontu
Źródło: komiks.wp.pl
d1gd9yd

Wypowiedź Kołodziejczaka pojawiała się na forum Alei Komiksów. Cały post przepełniony jest pesymizmem i ponurymi prognozami. Sytuację na rynku komiksowym komplikuje kryzys i wchodzący od nowego roku VAT na książki. Nie wiadomo jak te trudności zniesie mały, hobbystyczny rynek. Egmont wystrzega się więc dalekosiężnych planów i nie zamierza eksperymentować z nowymi seriami. O około 5 procent (tyle ma wynosić VAT) powinny wzrosnąć ceny komiksów Egmontu.

Najsmutniejsza informacja, to ta, że magazyny komiksowe ("Fantasy Komiks" i "Komiksowe Hity") nie sprzedają się tak dobrze, jak się spodziewano. Na ich sukces i pobudzenie rynku liczyły zwłaszcza mniejsze wydawnictwa, o czym w wywiadzie dla komiksomanii.plwspominał niedawno Szymon Holcman. Jednocześnie wyniki magazynów są na tyle dobre, by Egmont nie rezygnował jeszcze z ich wydawania i miał nadzieję na zmianę sytuacji. Trzeci numer "Komiksowych Hitów" będzie związany z filmowym uniwersum "Aliens". Kołodziejczak raz jeszcze powtórzył, że nie widzi sensu wprowadzania na polski rynek zeszytów Marvela czy DC Comics.

Wydawnictwo w najbliżej przyszłości (pierwsze półrocze 2011 roku) nie planuje rozpoczęcia nowych serii. Zawieszone zostają "Largo Winch" i "Hellblazer". Nie wiadomo, jaki los spotka serie mangowe - "Ranma 1/2", "Kenshin" i "Inu-Yasha" - ich sprzedaż nie spełnia oczekiwań wydawcy. Z podobnymi wątpliwościami Egmont boryka się w pzypadku "Potworem z bagien". Kontynuowane będzie za to wydawanie twardookładkowych wznowień "Sin City" i "Sandmana", planowane są kolejne tomy "Baśni", "Hellboya", "Dylana Doga", "Ligi Niezwykłych Dżentelmenów", "Lucky Luke'a", "Usagiego Yojimbo", "Armady", "Sambre" i 4 tom z pracami Willa Eisnera. Rozważany jest też pomysł przypomnienia polskim czytelnikom "Kapitana Żbika".

Dobre wieści mamy dla fanów "Thorgala" i "Star Wars". Oba tytuły sprzedają się dobrze i Egmont nie zamierza się z nich wycofywać. Jeszcze w tym roku na rynek trafia kolejny tom opowieści o Jolanie, pierwszy tom serii o Kriss de Valnor i reedycja "Zdradzonej czarodziejki" i "Wyspy wśród lodów". Wydawnictwo jest także zainteresowane wydaną na zachodzie powieścią o dzielnym wikingu.

d1gd9yd

Podziel się opinią

Share
d1gd9yd
d1gd9yd