Trwa ładowanie...

Ślepnąc od świateł – zwiastun, fabuła, twórcy, obsada

"Ślepnąc od świateł" – na ten serial czekaliśmy długo! Najnowsza polska produkcja HBO to adaptacja książki Jakuba Żulczyka w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego. Zwiastun sprawił, że nie możemy już się doczekać jesieni! Co z niego wynika? Kogo zobaczymy w obsadzie "Ślepnąc od świateł"?

Ślepnąc od świateł – zwiastun, fabuła, twórcy, obsadaŹródło: Youtube.com
d4ggfww
d4ggfww

Ślepnąc od świateł – zwiastun

Zwiastun "Ślepnąc od świateł" pojawił się na kanale HBOPOLSKA w serwisie Youtube 22 sierpnia. Widoczny na ekranie chaos przypomina pierwszy wyreżyserowany przez Krzysztofa Skoniecznego film "Hardkor disko" (2018). Dostrzegalny jest mrok, który wkrada się w poukładane życie głównego bohatera. W zwiastunie pojawia się piosenka Twin Shadow "Little woman".

Premiera "Ślepnąc od świateł" została ustalona na jesień 2018 roku. 8-docinkowy serial będzie można oglądać na HBO Polska oraz na platformie HBO GO.

Ślepnąc od świateł – fabuła

Akcja serialu "Ślepnąc od świateł" toczy się w Warszawie. Głównym bohaterem jest młody mężczyzna Kuba, który handluje kokainą. Nie zaczepia jednak uczniów pod szkołą. Jego aspiracje sięgają o wiele wyżej. Kuba sprzedaje kokainę śmietance towarzyskiej stolicy, wśród której znajdziemy polityków, celebrytów i muzyków. Jest powiązany z gangsterem Stryjem. Szefem Kuby i Stryja jest niebezpieczny Jacek.

d4ggfww

Młody ambitny mężczyzna jest zmęczony życiem, które prowadzi. Z tego względu postanawia zakończyć biznes i przeprowadzić się do Argentyny. Siedem dni przed wylotem z więzienia wychodzi Dario, który pokrzyżuje perfekcyjne plany Kuby.

Książka "Ślepnąc od świateł" Jakuba Żulczyka okazała się czarnym koniem rynku wydawniczego w 2014 roku. Nie dziwi więc fakt, że stacja HBO Polska postanowiła wyprodukować serial. Czy okaże się kolejnym wielkim hitem stacji?

Ślepnąc od świateł – twórcy

Reżyserem serialu "Ślepnąc od świateł" jest Krzysztof Skonieczny, któremu przy pisaniu scenariusza towarzyszył autor książki, Jakub Żulczyk. Izabela Łopuch objęła stanowisko producentki miniserii.

Za zdjęcia do "Ślepnąc od świateł" jest odpowiedzialny Michał Englert, który na swoim koncie ma takie produkcje jak: "33 strony z życia" (2008), "Wszystko, co kocham" (2009), "Skrzydlate świnie" (2010), "W imię..." (2013), "Nieulotne" (2013), "Body/Ciało" (2015), "Maria Skłodowska-Curie" (2016) czy "Twarz" (2017).

d4ggfww

Ślepnąc od świateł – obsada

Główną rolę w miniserialu "Ślepnąc od świateł" otrzymał debiutant Kamil Nożyński. W roli jego przyjaciółki Paziny zobaczymy Martę Malikowską ("Córki dancingu", "Ki", "Przebacz"). Postać gangstera Stryja to idealna rola dla Janusza Chabiora, zaś szefem Jackiem został Robert Więckiewicz. Niebezpiecznym Dario będzie Jan Frycz.

Ponadto w obsadzie zobaczymy Aldonę Ormana, Cezarego Pazurę, Eryka Lubosa, Agnieszkę Zulewską, Ewę Skibińską, Zbigniewa Suszyńskiego, Michała Czerneckiego czy reżysera – Krzysztofa Skoniecznego.

d4ggfww
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ggfww