Trwa ładowanie...
13-02-2008 11:30

Sitcom o muzułmanach robi furorę

Sitcom o muzułmanach robi furorę
d146szk
d146szk

*Little Mosque on the Prairie: Meczecik na prerii to serial komediowy o życiu muzułmanów na Zachodzie. Robi on furorę w Kanadzie, Europie i krajach arabskich. Obala zachodnie stereotypy na temat islamu i pokazuje, że muzułmanie to normalni ludzie.*

Serial jednak nie wszystkim się podoba. "Jeśli na ziemi jest choć jeden imam podobny do Amaara, natychmiast przejdę na islam, założę chustę i złapię pierwszy samolot do Mekki" - kpiła niedawno w kanadyjskim dzienniku "Globe and Mail" publicystka Margaret Wente.

Mimo to serial bije rekordy popularności nie tylko w Kanadzie i Europie, ale też w krajach muzułmańskich, jak Turcja I Zjednoczone Emiraty Arabskie. - Nic dziwnego, że podoba się muzułmanom. To świetny serial, na pewno nikogo nie obraża. Zresztą muzułmanom też dobrze zrobi, jak się czasem z siebie pośmieją - tłumaczy Muhammad al Masri z Kanadyjskiego Kongresu Islamskiego.

- Wiemy, jaki jest obraz muzułmanów na Zachodzie po 11 września 2001 r. I cały czas zadajemy sobie pytanie: czy nie jest za wcześnie? - mówiła rok temu producentka Mary Darling. Postanowili jednak zaryzykować. W końcu - jak sarkastycznie tłumaczy policjantom Amaar - "muzułmanie na całym świecie słyną z poczucia humoru".

d146szk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d146szk