Trwa ładowanie...
05-08-2009 11:46

"Siostrzyczki" w akcji!

Share
"Siostrzyczki" w akcji!Źródło: AKPA
d2uvv1j

4 sierpnia ruszyły zdjęcia do nowego 13. odcinkowego serialu TVP1 "Siostrzyczki" w reżyserii Wojciecha Nowaka.

Miejscem akcji podczas pierwszego dnia zdjęciowego był zabytkowy kościół Zwiastowania NMP w Serocku. W zakrystii tej świątyni realizowano sceny z udziałem trójki bohaterów - księdza Walentego (Tadeusz Chudecki)
, siostry Prudencji (Maria Pakulnis)
i gospodyni księdza - Pani Zofii (Anna Tomaszewska)
.

"Siostrzyczki" mają być ciepłą opowieścią o grupie sióstr zakonnych ze Zgromadzenia Pod Wezwaniem Świętej Rity, które niosą pomoc ludziom.

d2uvv1j

"Siostra Prudencja jest zakonnicą z najdłuższym stażem. Do zakonu trafiła już w wieku 15 - 16 lat. Jako młoda dziewczyna, Małgosia, potrzebowała pomocy i wówczas została przygarnięta przez panią Idalię, która w swoim domu gromadziła różnych nieszczęśników. Po jej śmierci siostra Prudencja dostaje ów dom w spadku. Za zgodą siostry przełożonej przenosi się do niego razem z innymi siostrami, aby pomagać okolicznym mieszkańcom" - opowiada o swojej postaci Maria Pakulnis.

A w role pozostałych siostrzyczek wcielą się równie znakomite aktorki: Marta Lipińska (Eulalia), Joanna Bogacka (Maksyma), Magdalena Warzecha (Filipa), Olga Sarzyńska (Klara), Anna Wojnarowska (Zenobia).

"Mam nadzieję, że będzie to ciekawa historia o pięciu kobietach z krwi i kości" - przyznaje Maria Pakulnis, która w swej aktorskiej karierze po raz pierwszy zagra w habicie.

Natomiast Tadeusz Chudecki sutannę założył już po raz trzeci. "Pierwszy raz założyłem sutannę jeszcze w szkole teatralnej. Zagrałem wtedy młodego i niedoświadczonego księdza w filmie "Przez dotyk" Magdy Łazarkiewicz, u boku takich aktorek jak Grażyna Szapołowska i Maria Ciunelis. Potem był wesoły ksiądz w serialu "Duża przerwa", a teraz w "Siostrzyczkach" chciałbym zagrać takiego księdza, jakiego sam szukam, czyli otwartego i życzliwie nastawionego do ludzi. Jako osoba dyskretnie wierząca poważnie podchodzę do tego zadania" - przyznał aktor.

d2uvv1j

Ksiądz Walenty - rodzynek między siostrami - do spółki z nimi rozwiązywać będzie rozmaite ludzkie problemy. A to ktoś porzuci dziecko i trzeba będzie znaleźć mu matkę, a to rozwikłać sprawę oszustwa matrymonialnego lub pomóc młodemu rockmenowi. Oprócz księdza Walentego rządy na plebani sprawować będzie również jego gospodyni. "Ze scenariusza wynika, że gospodyni księdza nie jest słabą kobietką, będzie rządzić, na ile da radę" - zauważyła z uśmiechem odtwórczyni tej roli Anna Tomaszewska, która na plan przyjechała prosto z Krakowa.

Czy "Siostrzyczki" zaskarbią sobie taką samą sympatię widzów jak "Ojciec Mateusz" dowiemy się w październiku na antenie TVP1.

d2uvv1j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uvv1j
d2uvv1j