Trwa ładowanie...
simpsonowie

"Simpsonowie": Najnowszy sezon w Canal +

Share
"Simpsonowie": Najnowszy sezon w Canal +
Źródło: CBS
d2ah3mw

W czwartek, 1 września w CANAL+ startuje 22. sezon *"Simpsonów". Kolejne odcinki będą nadawane codziennie od poniedziałku do piątku o 19:30.*

Bart stara się zarobić na nowy rower, sprzedając Chińczykom tajne informacje na temat energii atomowej. Po obozie artystycznym Lisa Simpson odkrywa w sobie „wewnętrznego hipstera”. Homer chce być lepszym rodzicem na podstawie wskazówek zawartych w serialach komediowych lat 80., po czym zostaje skierowany na terapię powściągania gniewu.

Marge poznaje tajemnicę swoich niebieskich włosów. To tylko niektóre z , przygód, które czekają członków najsłynniejszej animowanej rodziny świata w 22 odcinkach XXII sezonu legendarnego serialu. Rodzina Simpsonów oraz ich przyjaciele i znajomi - barman Moe Szyslak, gangster Gruby Tony, dyrektor miejscowej podstawówki Seymour Skinner, kierowca szkolnego autobusu Otto i wielu innych - powracają z kolejną porcją niestarzejącego się humoru.

d2ah3mw

„Simpsonowie” pojawiają się regularnie na ekranach telewizorów od 1990 roku. W Polsce można było zobaczyć wszystkie części słynnej kreskówki jedynie w CANAL+, który rozpoczął nadawanie „Simpsonów” w 2007 roku i systematycznie nadaje jego najnowsze sezony. Dotychczas powstały 22, w sumie 488 odcinków, przy czym budżet jednego szacuje się na 750 tysięcy dolarów.

Ale „Simpsonowie” są warci tych nakładów. Przy okazji startu najnowszego sezonu w USA przed ekranami znów zebrała się wierna widownia, a każdy odcinek oglądało średnio 7,28 miliona widzów. „Jak wielu 22-latków, Simpsonowie cieszą się niezmiernie, że pozostają na swoim” – mówi producent wykonawczy serii Al Jean. Twórcy naszpikowanej czarnym humorem kultowej kreskówki również w 22. sezonie nie oszczędzają nikogo. Kpią z popkultury, ulubieńców publiczności, wydarzeń politycznych i szanowanych aktywistów społecznych. W najnowszych epizodach nawiązują do popularnych filmów i seriali, ale także literatury klasycznej. Wytrawni kinomani wypatrzą parodie niejednego hitu wielkiego ekranu, w tym „Bękartów wojny” i „Zmierzchu”.

W jednym z odcinków mówią o charytatywnej inicjatywie mikrofinansowania, zainicjowanej przez laureata Pokojowej Nagrody Nobla Muhammada Yunusa, który zgodził się zresztą na występ w „Simpsonach”. Zwracają uwagę na kiepską kondycję małej przedsiębiorczości i nie pozwalają zapomnieć, że wielcy potentaci finansowi, jak Mark Zuckerberg czy Bill Gates, nie skończyli studiów. Naśmiewają się również z trendu kupowania drogich rzeczy i zwracania ich do sklepu natychmiast po spełnieniu snobistycznej potrzeby pokazania się z nimi. Żartują sobie także z surowego zakazu stosowania jakichkolwiek kar fizycznych wobec dzieci.

Słynne „D'oh!” Homera weszło na stałe do języka angielskiego i figuruje w słowniku oksfordzkim. Sam Homer zyskał rangę ikony popkultury. Stworzeni przez Matta Groeninga „Simpsonowie” są wpisani do księgi rekordów Guinnessa w dwóch kategoriach: najdłużej emitowany sitcom telewizyjny i serial posiadający najdłuższą listę występujących gościnnie gwiazd. W sezonie 22. pojawia się ich jeszcze więcej.

d2ah3mw

Do udziału w tworzeniu poszczególnych epizodów zaproszono m.in. wspomnianego twórcę Facebooka, Marka Zuckerberga, Hugh Lauriego, czyli dr. House'a, Daniela Radcliffe'a, czyli filmowego Harry'ego Pottera, a także Rachel Weisz, Halle Berry, Wernera Herzoga, iluzjonistę Davida Copperfielda, Katy Perry, Alyson Hannigan i Stephena Hawkinga.

Zobacz także:

[

STOCZYŁY SIĘ NA DNO! CO SIĘ STAŁO Z TYMI SŁODKIMI BLIŹNIACZKAMI?! ]( http://teleshow.wp.pl/blizniaczki-olsen-skonczyly-25-lat-6026604625773185g )
[

CAŁA PRAWDA O ŻYCIU I ŚMIERCI BENNY’EGO HILLA ]( http://teleshow.wp.pl/nie-zapomniane-seriale-the-benny-hill-show-6026604689347201g )
[

PORAŻKI IDOLI SPRZED LAT. CO Z NICH WYROSŁO? NIE UWIERZYCIE! ]( http://teleshow.wp.pl/ktos-dzis-jeszcze-pamieta-tych-aktorow-6034034267705985g )
[

NIEDALEKO PADA JABŁKO OD JABŁONI ]( http://film.wp.pl/najseksowniejsze-matki-i-corki-duzego-ekranu-6025273914229377g )

d2ah3mw

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ah3mw
d2ah3mw