Trwa ładowanie...
aukcja
26-11-2012 12:04

Setki tysięcy dolarów za kartkę papieru

Setki tysięcy dolarów za kartkę papieruŹródło: komiks.wp.pl
d9avafv
d9avafv

Oryginalny, ręcznie pokolorowany strip komiksy ze słynnej serii "Calvin i Hobbes" został sprzedany za dokładnie 203 105 dolarów. Nie jest to zwykły trzykadrowy odcinek, ale weekendowy odcinek specjalny z 1986 roku, zajmujący pierwotnie w gazecie całą stronę (choć przedmiotem aukcji nie była oczywiście strona z gazety, a oryginał, który artysta przekazał do druku). Jego właścicielem był Brian Basset, rysownik, autor pasków komiksowych i znajomy Billa Wattersona, autora "Calvina i Hobbesa".

Basset wszedł w posiadanie pracy Wattersona jeszcze w 1986 roku, dzięki znajomości z artystą. Podobno wymienili się oni swoimi pracami jako prezentami.

- Nadszedł czas, by ktoś inny cieszył się z posiadania kawałka historii Ameryki - powiedział Basset po zakończeniu aukcji.

200 tysięcy dolarów za odcinek "Calvina i Hobbesa" to niezwykle dużo. Dla przykładu, pasek słynnych "Fistaszków" z 1955 roku został kiedyś sprzedany za 113 tysięcy dolarów. Zaś jedną stronę wspominanego już "Action Comics" zlicytowano w 2010 roku za ponad 6 tysięcy dolarów.

d9avafv

W Polsce serię "Calvin i Hobbes" wydaje Egmont. Poniżej prezentujemy komiks, o którym mowa.

d9avafv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9avafv