Trwa ładowanie...
11-05-2009 12:13

Serialowe premiery minionego weekendu

Serialowe premiery minionego weekenduŹródło: Polsat
dy34w8x

W miniony weekend Telewizja Polsat wyemitowała dwie serialowe premiery. 9 maja mogliśmy zobaczyć słoneczny serial "South Beach", a 10 maja nowy sezon serialu "Wzór".

Bohaterowie "South Beach", dwaj najlepsi przyjaciele: Matt i Vincent, w nadziei na lepszą przyszłość, porzucają Brooklyn i udają się na spotkanie z kuszącym rajem piaszczystych plaż, pięknych ludzi i modnych miejsc w szykownym South Beach w Miami. Przyjechali na Florydę, by uciec od swojej nudnej egzystencji i prozaicznych kłopotów, i choć ich wyobrażenia o raju na ziemi rozminie się z rzeczywistością, jedno jest pewne – ich życie na zawsze odmieni się.

Vincent (Chris Johnson)
liczy, że pozna wiele kobiet, natomiast Matt (Marcus Coloma) utrzymuje, że jego jedynym celem jest zarobienie pieniędzy, które pozwolą mu na powrót na uniwersytet. Wkrótce okazuje się jednak, że ma jeszcze inne ukryte powody przyjazdu na Florydę. Kilka lat wcześniej spotykał się z Arielle (Odette Yustman), z którą zerwał, by nie stawać na przeszkodzie jej marzeń o karierze super-modelki i mimowolnie doprowadził do jej wyjazdu do Miami. Tu ta śliczna dziewczyna poznała i pokochała Alexa Bauera (Lee Thompson Young), młodego managera najmodniejszego klubu nocnego w South Beach - mieszczącego się w ekskluzywnym Hotelu Soleil, ulubionym miejscu spotkań gwiazd, ludzi sławnych i bogatych. Właścicielką owego hotelu jest Elizabeth Bauer (Vanessa Williams, znana z serialu pt. „Brzydula Betty”) - matka Alexa, ale przede wszystkim przebiegła bizneswoman. W dodatku, Elizabeth ma słabość do młodszych mężczyzn i umawia się głównie z rówieśnikami swojego syna.

dy34w8x

Przyjazd Matta do South Beach powoduje spięcia z Alexem, zazdrosnym o poprzedni związek Arielle. Na domiar złego, Elizabeth zatrudnia Matta w swoim hotelu, tym samym sprawiając, że on i Arielle ciągle się mimochodem spotykają. Nie da się też ukryć, że Matt wpadł Elizabeth w oko. Tymczasem Vincent, który zatrudnił się jako „spray boy” na hotelowym basenie, zaczął pracować dla niejakiego Roberta Fuentesa (Giancarlo Esposito) – latynoskiego inwestora, który nie kryje powiązań ze światem przestępczym Miami i planuje przejęcie kontroli nad Hotelem Soleil. Fuentes od dłuższego czasu nakłaniał Elizabeth do założenia kasyna w hotelu, ona jednak do tej pory konsekwentnie mu odmawiała. Jak długo ona zachowa swoją niezależność? Jak bardzo ta rozgrywka wpłynie na losy innych bohaterów tej historii?

A dodatkową atrakcją „South Beach” jest fakt, że obok trzech wytrawnych hollywoodzkich producentów telewizyjnych – takich, jak: Tony Krantz („Felicity”, „24 godziny”), Simon Fields i Philip Levens – w produkcji tego serialu uczestniczyła Jennifer Lopez.

Liczbami można wyrazić wszystko! Matematykę wykorzystujemy każdego dnia w codziennym życiu. Po raz pierwszy zastosowano ją w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych w serialu "Wzór". I nie chodzi wyłącznie o przewidywanie nowego miejsca zbrodni, ale o znalezienie wspólnego mianownika wszystkich tych miejsc. Stosując wzory matematyczne można uprzedzić zachowania ludzi – nawet tak szalonych i nieobliczalnych, jak seryjni mordercy. Sprawy opowiedziane w tym serialu wydarzyły się naprawdę.

Oddany swojej pracy agent FBI, Don Eppes (w tej roli Rob Morrow – znany m.in. z serialu „Przystanek Alaska”) angażuje swojego młodszego brata, Charlie’go (David Krumholtz), który jest geniuszem matematycznym, do pomocy w szczególnie trudnych śledztwach, prowadzonych przez jego Biuro. Są braćmi, ale mają tylko jedną wspólną cechę: dokładność. Mimo zupełnie odmiennego podejścia do świata, okazuje się, że Don i Charlie potrafią skutecznie łączyć swoją wiedzę w walce z najbrutalniejszą przestępczością.

dy34w8x

Często jednak sprawa jest tak skomplikowana, a życie ludzkie bezcenne, że niezbędne okazuje się doświadczenie i wiedza specjalistki od profili, Megan Reeves (Diane Farr), która przy pomocy analizy behawioralnej tworzy psychologiczne portrety kryminalistów i pomaga ustalić motywy, jakimi kierują się sprawcy najpotworniejszych przestępstw. Nic jednak nie zastąpi pracy operacyjnej w terenie. Akcją dowodzi Don Eppes jako szef kalifornijskiego Biura FBI, ale zawsze w pierwszej linii działają dwaj agenci: David Sinclair (Alimi Ballard) i Colby Granger (Dylan Bruno). David potrafi zachować zimną krew w najtrudniejszej sytuacji, a Colby to ekspert od przesłuchań ze stażem w Afganistanie.

Z nieoczekiwanego sojuszu swoich synów najbardziej cieszy się ich ojciec, Alan (Judd Hirsch), chociaż obawia się, że zamiłowanie do braterskiej rywalizacji prędzej czy później może prowadzić do konfliktów. Ale być może nie docenia w pełni opanowania Dona i zaangażowania Charlie’go? Młodszy z braci może też liczyć na wsparcie swojej pięknej koleżanki, Amity Ramanjuan (Navi Rawat), bowiem pomimo bardzo młodego wieku jest już uznanym autorytetem w świecie nauki i zapewne nie przypadkowo zdecydowała się kontynuować swoją karierę naukową na tej samej uczelni, co Charlie, chociaż oboje żarliwie zapewniają, że łączy ich jedynie miłość do ...liczb. Jedyną osobą, która w pełni docenia przełomowe znaczenie współpracy obu braci: Dona i Charlie’go i innowacyjnych metod śledztwa jest najbliższy przyjaciel Charlie’go, fizyk - dr Larry Fleinhardt (Peter MacNicol, znany z serialu „Ally McBeal”), który jest głęboko przekonany, że matematyka jest językiem natury ludzkiej i może być zastosowana do rozwiązywania największych
zagadek życia.

„Wzór” powstał z inspiracji prawdziwymi wydarzeniami, w których połączenie tradycyjnych metod policyjnych i matematycznych rozwiązań przyniosło zaskakujące rezultaty i pomogło rozwikłać szczególnie skomplikowane i mroczne zagadki kryminalne. I co równie niezwykłe, producentami tego serialu kryminalnego są znakomici hollywoodzcy twórcy filmowi: Ridley Scott i Tony Scott. „Wzór” cieszy się sporą popularnością na całym świecie, zyskał też uznanie krytyków amerykańskich - był nominowany do nagrody Emmy 2006 (za wyczyny kaskaderskie).

dy34w8x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dy34w8x