Trwa ładowanie...

Sandman pokonał Spawna

Sandman pokonał SpawnaŹródło: komiks.wp.pl
d3x9ktn
d3x9ktn

Sprawa dotyczy trzech bohaterów - Dark Ages Spawn, Dominy i Tiffany. Neil Gaiman, który w 1992 roku napisał na zlecenie McFarlane'a scenariusze kilku komiksów ze średniowiecznym Spawnem (Medieval Spawn), wnosił, że postacie te są kalką wymyślonych przez niego Medieval Spawna, Angeli i Nicolasa Caglistro.

Już w 2002 roku sąd uznał, że Gaimanowi należy się udział w zyskach z przygód Medieval Spawna, dlatego scenarzysta uważał, że należy mu się także działka ze sprzedaży komiksów z postaciami inspirowanymi jego pomysłami.

Sędzia Barbara Crabb przyznała rację autorowi "Sandmana". Jej zdaniem postacie Dominy i Tffany są kalkami wojowniczej anielicy Angeli, a Dark Ages Spawn jest zbyt podobny do Medieval Spawna. Crabb zwróciła też uwagę na niezwykle podobne scenariusze obu serii (chociażby korzenie obu Spawnów).

W związku z wyrokiem firma producencka Todda McFarlane'a (Todd McFarlane Productions, Inc) najprawdopodobniej będzie musiała dzielić się z Gaimanem zyskami, które już uzyskała i uzyska w przyszłości dzięki sprzedaży komiksów i innych produktów związanych z serią o Dark Ages Spawnie.

d3x9ktn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x9ktn