Trwa ładowanie...

"ROJST" - nowy serial na ShowMax. Zobacz teaser.

"ROJST" – premiera nowego serialu jest przewidziana na 19 sierpnia. Kryminał będzie dostępny online na platformie ShowMax.

"ROJST" - nowy serial na ShowMax. Zobacz teaser.Źródło: Youtube.com
d1zbi5n
d1zbi5n
Zarys fabuły

#

"Rojst" to nowy serial kryminalny, którego fabuła osadzona jest w latach 80-tych, . Akcja toczy się w mrocznym, klimatycznym mieście w południowo-zachodniej części Polski, gdzie niespodziewanie dochodzi do brutalnego morderstwa. Ofiarami zbrodni są młoda prostytutka i miejscowy działacz partyjny. Wydarzeniem zaczyna interesować się Witold Wanycz – doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Mężczyzna postanawia opisać wydarzenie w lokalnej gazecie. W tej samej redakcji zatrudnia się syn wysoko postanowionego działacza komunistycznego Piotr Zarzycki, który również wykazuje zainteresowanie morderstwem. Ostatecznie młody redaktor rozpoczyna śledztwo na własną ręką, a im bardziej angażuje się w sprawę, a tym coraz bardziej tonie w tytułowym rojst czyli bagnie, z którego niezwykle trudno się wydostać.

Produkcja serialu

Za produkcję serialu odpowiada znane z takich dzieł jak „Sala Samobójców” czy „Jesteś Bogiem” Studio Filmowe Kadr z Dariuszem Sidorem na czele. Producentem z platformy ShowMax jest Jerzy Dzięgielewski, a producentem kreatywnym Krzysztof Rak. Za muzykę odpowiada Jan Komar, scenografię Marek Warszewski, a kostiumy Weronika Orlińska. Zdjęcia do serialu odbywały się w Warszawie i na Śląsku.

Obsada

#

W serialu „Rojst” obok duetu, w którego skład wchodzi Dawid Ogrodnik i Andrzej Seweryn, zobaczymy takich aktorów jak: Agnieszka Żulewska, Zofia Wichłacz, Magdalena Walach, Jacek Beler czy Ireneusz Czop. Reżyserem i współautorem scenariusza napisanego wraz z Kasprem Bajonem jest Jan Holoubek.

"Rojst" - teaser
#
d1zbi5n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zbi5n