Trwa ładowanie...
d2f4d6v

"ROJST" - nowy serial na ShowMax. Zobacz teaser.

"ROJST" – premiera nowego serialu jest przewidziana na 19 sierpnia. Kryminał będzie dostępny online na platformie ShowMax.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Rojst" - nowy serial na ShowMax
"Rojst" - nowy serial na ShowMax (Youtube.com)
d2f4d6v

Zarys fabuły

"Rojst" to nowy serial kryminalny, którego fabuła osadzona jest w latach 80-tych, . Akcja toczy się w mrocznym, klimatycznym mieście w południowo-zachodniej części Polski, gdzie niespodziewanie dochodzi do brutalnego morderstwa. Ofiarami zbrodni są młoda prostytutka i miejscowy działacz partyjny. Wydarzeniem zaczyna interesować się Witold Wanycz – doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Mężczyzna postanawia opisać wydarzenie w lokalnej gazecie. W tej samej redakcji zatrudnia się syn wysoko postanowionego działacza komunistycznego Piotr Zarzycki, który również wykazuje zainteresowanie morderstwem. Ostatecznie młody redaktor rozpoczyna śledztwo na własną ręką, a im bardziej angażuje się w sprawę, a tym coraz bardziej tonie w tytułowym rojst czyli bagnie, z którego niezwykle trudno się wydostać.

d2f4d6v

Produkcja serialu

Za produkcję serialu odpowiada znane z takich dzieł jak „Sala Samobójców” czy „Jesteś Bogiem” Studio Filmowe Kadr z Dariuszem Sidorem na czele. Producentem z platformy ShowMax jest Jerzy Dzięgielewski, a producentem kreatywnym Krzysztof Rak. Za muzykę odpowiada Jan Komar, scenografię Marek Warszewski, a kostiumy Weronika Orlińska. Zdjęcia do serialu odbywały się w Warszawie i na Śląsku.

Obsada

W serialu „Rojst” obok duetu, w którego skład wchodzi Dawid Ogrodnik i Andrzej Seweryn, zobaczymy takich aktorów jak: Agnieszka Żulewska, Zofia Wichłacz, Magdalena Walach, Jacek Beler czy Ireneusz Czop. Reżyserem i współautorem scenariusza napisanego wraz z Kasprem Bajonem jest Jan Holoubek.

d2f4d6v

"Rojst" - teaser

d2f4d6v

Podziel się opinią

Share
d2f4d6v
d2f4d6v