"rodzinka.pl": Serial stracił widzów

"rodzinka.pl": Serial stracił widzów
Źródło zdjęć: © AKPA

07.06.2016 13:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To zła wiadomość dla gwiazd serialu rodzinka.pl, na czele z Małgorzatą Kożuchowską i Tomaszem Karolakiem. Produkcja nadawana w wiosennej ramówce TVP2, w porównaniu z ubiegłym rokiem, straciła 150 tys. widzów. Czyżby odbiorcy mieli dość? Wyniki oglądalności na to wskazują.

Serial był nadawany w wiosennej ramówce Dwójki od 4 marca do 3 czerwca w piątki o 21.45. Ósmy sezon oglądało średnio 1,26 mln widzów, co dało stacji 9 proc. udziału wśród wszystkich widzów i 11,70 proc. w grupie komercyjnej 16-49. Największym zainteresowaniem, jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement, cieszył się odcinek z 1 kwietnia br., który przyciągnął przed telewizory 1,46 mln osób.

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, serial w porównaniu do analogicznego okresu nadawania w ubiegłym roku stracił 150 tys. widzów. Wówczas rodzinkę.pl oglądało 1,41 mln osób. Emitowano wtedy po dwa odcinki – o 21.05 i 21.40.

Dwójka w czasie emisji serialu przegrała ze wszystkimi głównymi konkurentami. W wieczornym paśmie liderem był Polsat (nadający "Taniec z gwiazdami" i filmy fabularne, 17 proc. udziału w rynku telewizyjnym, wśród wszystkich widzów powyżej 4 roku życia). Drugie miejsce zajął TVN (filmy fabularne, z 11,91 proc. udziału), trzecie – TVP1 (filmy – 9,59 proc. udziału). W grupie komercyjnej (wśród widzów w wieku 16-49 lat, na których uwadze szczególnie zależy reklamodawcom) liderem oglądalności był już jednak TVN, a następne miejsca zajęły: Polsat, Dwójka i Jedynka.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (37)
Zobacz także