Rewolucja w DC

Rewolucja w DC
Źródło zdjęć: © komiks.wp.pl

19.02.2010 12:30, aktual.: 29.10.2013 16:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obowiązki Levitza podzielone zostaną pomiędzy pięć osób. Głównymi wydawcami wydawnictwa zostaną Jim Lee i Dan DiDio. Współpracownikami wykonawczymi (Executive Partners - cokolwiek to znaczy) zostaną John Rood i Patrick Caldon. Zaś dyrektorem kreatywnym mianowano słynnego scenarzystę Geoffa Johnsa.

Wbrew wcześniejszym plotkom, schedy po Levitzie nie przejmie Barbara Marcus - kobieta odpowiedzialna za amerykański sukces książek o Harrym Potterze.

Kim są w takim razie ludzie, którzy pokierują wydawniczym gigantem? Szerokiemu gronu znane są przede wszystkim trzy nazwiska.

Jim Lee to bardzo znany i ceniony rysownik, jeden z najbardziej utalentowanych artystów pracujących dla DC Comics. Lee rysował zarówno dla DC, jak i Marvela i Image Comics i w swojej karierze narysował chyba każdą liczącą się postać komiksową.

Dan DiDio ostatnio zasłynął pomysłem na kontynuację "Strażników", jednak jest to przede wszystkim niezwykle obrotny kierownik, mający duży wpływ na firmę jeszcze w czasach Levitza.

Geoff Johns to najprawdopodobniej najbardziej wpływowy obecnie scenarzysta komiksowy w Stanach Zjednoczonych. Jego ostatnim spektakularnym sukcesem był event w uniwersum DC zatytułowany Blackest Night.

Nieco mniej znani, ale nie mniej wpływowi są John Rood i Patrick Caldon - specjaliści odpowiedzialni za nadzorowanie procesu wydawniczego.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także