Trwa ładowanie...

"Ratownicy": Cudowne przebudzenie

Share
"Ratownicy": Cudowne przebudzenie
Źródło: TVP
d1ghled

Monika, której syn leży w śpiączce, odwiedza Jana (Bogusław Linda), przynosi kwiaty i mówi, że jest piękny dzień i szkoda życia na spanie.

Jan nagle otwiera oczy. Monika biegnie po lekarza. Okazuje się, że odzyskał przytomność, wie jak się nazywa, jest jedynie bardzo zmęczony. Ciekawi go, kim jest kobieta, która przyniosła mu kwiaty i mówiła do niego Janku. Monika miała okazję poznać rodzinę Jana, jego samego zobaczyła pierwszy raz, gdy był już w śpiączce będącej konsekwencją tragicznego wypadku śmigłowca Pogotowia Górskiego. Monika ma nadzieję, że jej syn też „wróci”, przebudzenie Jana dodaje jej siłę i wiarę w cud.

Jana odwiedza Justyna (Natalia Rybicka), nieświadoma przebudzenia ojca. Opowiada mu o ciąży i o tym, że nie wie jak poinformować matkę, że zostanie babcią. Gdy Jan się odzywa do córki, ta wpada we wściekłość. Sugeruje, że Jan od dawna udaje i jak zawsze, znów ja oszukał. Wybiega z sali. Na korytarzu spotyka Monikę, która z radością w głosie opowiada o cudownym przebudzeniu Jana. Justyna dowiaduje się, że ojciec odzyskał świadomość dopiero dziś. Wraca i przeprasza go. Chwile później w odwiedziny przychodzi cała rodzina. Gdy Jan mówi o ciąży Justyny, Dorota myśli, że majaczy i nie kojarzy faktów. Gdy prawda wychodzi na jaw, Dorota kłoci się z córką, która nie chce ujawnić nazwiska ojca dziecka. Witold i Staszek cieszą się i obiecują, ze będą wspaniałym dziadkiem i wujkiem. Ciąża Justyny przyćmiła cudowne przebudzenie Jana.

d1ghled

Poza tym w odcinku:

Nocą, na górskiej polanie sekta religijna odprawia swoje rytuały. Podczas nich Guru podaje młodym ludziom wywar z grzybów halucynogennych. Pod wpływem narkotyków jedna z dziewczyn Zoja wpada w panikę i zaczyna uciekać.

Ratownicy zostają wezwani na interwencję, bo jedna z członkiń sekty, Klaudyna, rani się w nogę. Klaudyna zostaje przetransportowana do szpitala, gdzie Tośka wyciąga z niej informację o rodzaju narkotyków, pod których jest wpływem i zaginięciu Zoji. Ratownicy rozpoczynają poszukiwania. Akcja spełza jednak na niczym, w dodatku Guru i sekciarze uprowadzają ze szpitala Klaudynę.

Trwa przesłuchanie Staszka w sprawie pobicia Norberta. W trakcie Aśka daje Staszkowi alibi, przyznając się do romansu z nim, i wspólnie spędzonej nocy. Jej kariera, jako kuratora, jest skończona. Staszek dowiaduje się o przeszłości Aśki – zanim została kuratorem, była jednym z najbardziej nieugiętych prokuratorów stolicy. Po przesłuchaniu w gabinecie Aśki pojawia się prokurator Zatoński, dawny znajomy. Proponuje jej powrót do Warszawy i fotel zastępcy Prokuratora Okręgowego, co wydaje się być dla niej jedyną możliwością pozostania w zawodzie.

d1ghled

Tośka odwiedza w szpitalu Oliwiera, mówi mu, że uszkodzona w wypadku ręka HONZY być może już nigdy nie będzie w pełni sprawna. Obwinia go za to. Oliwiera czeka jeszcze ponad miesiąc pobytu w szpitalu i dwa kolejne miesiące spędzone na rehabilitacji. Tośka proponuje mu swoją pomoc na czas leczenia, ale po zakończeniu nie chce już więcej go widzieć.

Prokurator Zatoński odbiera Oldze sprawę „Kolekcjonera”. Śledztwo przejmuje Prokuratura w Warszawie. Prawdopodobnie po to, by ukręcić jej łeb. Jeśli tak się stanie, Cezary jest bezpieczny, a nieprawidłowości w przetargu na zakup gruntów Pogotowia nigdy nie wyjdą na jaw. Olga cieszy się, obawiała się bowiem, że przez sprawę gruntów i zamieszanego w nią jej męża, straci pracę.

Olga i Cezary rozmawiają o Staszku i o podsłuchu policyjnym. Cezary jest wściekły, że Olga o niczym go nie poinformowała. Alek, młodszy brat NORBERTA, pokazuje rodzicom film nagrany na komórce, widać na nim jak Norbert wynajmuje chłopków żeby go pobili. Olga i Cezary wpadają do pokoju Norberta, ale znajdują w nim tylko puste szuflady. NORBERT jest w lesie, uciekł z domu. Przed bacówką, w której chciał się ukryć znajduje Zoję. Ta namawia go do wspólnej ucieczki i wstąpienia do sekty. Norbert ulega. Kontaktują się z Guru i razem z resztą wyznawców, wyjeżdżają z Zakopanego. Zostawia Oldze list i informuje w nim, że nie wraca do domu i żeby go nie szukała.

Staszek odwiedza Aśkę. Przychodzi z dwiema butelkami wina, żeby świętować ciąże Justyny i przebudzenie Jana. Na tarasie podczas rozmowy Staszek wyznaje Aśce miłość.

d1ghled

Ratownicy - środa 21.30 TVP1, powtórki sobota 16.00 TVP1.

Zobacz także:

[

BOŻENKA Z "KLANU" JAKIEJ NIE ZNACIE! FOTO ]( http://teleshow.wp.pl/bozenka-z-klanu-jakiej-nie-znacie-6026598672548993g )
[

ONI DORASTALI NA NASZYCH OCZACH. ZOBACZCIE! ]( http://teleshow.wp.pl/dorastanie-na-telewizyjnym-ekranie-6026599915213953g )
[

TYCH ZDJĘĆ GWIAZDY WSTYDZĄ SIĘ NAJBARDZIEJ ]( http://film.wp.pl/gwiazdy-w-najbardziej-zenujacych-momentach-6025280354886273g )

d1ghled

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ghled
d1ghled