Trwa ładowanie...
dnr6k9w

Przemek Kossakowski odwiedził miasto umarłych

Przemek Kossakowski to jedna z tych osób, które o świecie wiedzą dużo, jednak tajemnica, którą kryje za sobą indyjskie miasto Waranasi, zszokowała nawet jednego z najbardziej doświadczonych podróżników. Ekipie programu TTV jako jednej z nielicznych udało się wejść na słynne ghaty i zarejestrować, w czym tkwi ich sekret.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przemek Kossakowski odwiedził miasto umarłych
Przemek Kossakowski odwiedził miasto umarłych (Materiały prasowe: TVN/TRZYFILM)
dnr6k9w

Miejsce jest znane z rytualnych kąpieli w świętej rzece Ganges i palenia zwłok zmarłych na ghatach, co stanowi główny biznes w tej mrocznej miejscowości. To właśnie tam w kolejnej odsłonie swojego programu trafi dziennikarz TTV, którego zdaniem, nie ma drugiego miejsca na Ziemi, w którym śmierć byłaby równie wszechobecna. „Kossakowski. Wtajemniczenie” oraz niezwykła podróż do Waranasi już 12 maja na antenie TTV.

Główną atrakcją Waranasi są ghaty (schody do rzeki) ciągnące się wzdłuż brzegów Gangesu. To właśnie tam, skupiający się pielgrzymi medytują i odbywają oczyszczające kąpiele. Najbardziej szokujące są jednak przybywające kondukty pogrzebowe, podczas których dokonuje się kremacji.

Jak wygląda ostatnia podróż zmarłych? Kim są ludzie pracujący przy tych obrządkach? Kossakowskiemu udało się dotrzeć również do Aghori, członka religijnej sekty, który po drugiej stronie Gangesu, żegna zmarłych na swój, nielegalny nawet w tamtej części świata sposób.

   Materiały prasowe: TVN/TRZYFILM
dnr6k9w

Podziel się opinią

Share

dnr6k9w

dnr6k9w