Trwa ładowanie...

Program TV na poniedziałek – "Zjawa", "Bogowie", "Do zakochania siedem lat" [03-06-2019]

Program TV na poniedziałek – 3 czerwca 2019. Dziś w TV zdobywca trzech Oscarów "Zjawa" z Leonardo DiCaprio i Tomem Hardym, polski dramat biograficzny "Bogowie" z Tomaszem Kotem oraz komedia romantyczna "Do zakochania siedem lat". Sprawdź, co ciekawego możesz zobaczyć dziś w telewizji.

Share
Program TV na poniedziałek – "Zjawa", "Bogowie", "Do zakochania siedem lat" [03-06-2019]
Źródło: Materiały prasowe
dyz95ux

"Zjawa" – program TV na poniedziałek 03.06.2019

Stany Zjednoczone, 1822 rok. Traper Hugh Glass poluje na terenach dzisiejszej Dakoty Południowej. Towarzyszą mu syn Hawk i myśliwi zatrudnieni przez kompanię futrzarską. Podczas wyprawy Glass zostaje poważnie ranny na skutek ataku niedźwiedzia grizzly. Dowodzący grupą kapitan Henry podejmuje decyzjędecyzję, że ktoś powinien pozostać z rannym. Oprócz Hawka do opieki zgłaszają się młodzi Bridger i John Fitzgerald - ten ostatni jest skuszony dużą nagrodą.

Glass zostaje zdradzony przez powołanego do opieki Fitzgeralda. Zostaje zupełnie sam w niedostępnym terenie. Aby przeżyć, musi zmierzyć się z morderczą zimą i poczuciem krzywdy po zdradzie ze strony przyjaciela. Dzięki niezwykłej sile woli Glass przemierza ponad 300 kilometrów, by wymierzyć sprawiedliwość wrogom.

Film był nominowany do Oscara w 12 kategoriach, zdobył 3 statuetki. W rolach głównych Leonardo DiCaprio i Tom Hardy.

"Zjawa" – 20:10, Polsat

"Bogowie" – program TV na poniedziałek 03.06.2019

Lata 80. XX wieku. Kardiochirurg Zbigniew Religa walczy o sprzęt i fundusze, by przeprowadzić pionierską dla polskiej medycyny transplantacji serca. Ma przeciw sobie nie tylko skostniały system, ale i świadomość naruszenia tabu. Taka operacja w środowisku medycznym wydaje się aktem wbrew naturze, a wcześniejsze odważne operacje przeprowadzone przez prof. Jana Molla kończyły się niepowodzeniem.

dyz95ux

Ambitny lekarz przyjmuje propozycję pokierowania Kliniką Kardiochirurgii w Zabrzu, mimo że żona nie podziela jego entuzjazmu. Kiedy przyjeżdża na miejsce, okazuje się, że szpital jest w opłakanym stanie. Do Religi dołączają młodzi lekarze, którzy są otwarci na nowości i podzielają jego wiarę w postęp medycyny.

Gdy oddział w końcu zaczyna działać, kardiochirurg przeprowadza kolejne operacje przeszczepu serca. Niestety, operowani pacjenci umierają. Za przeciwstawianie się uznanym autorytetom Religa płaci cenę ostracyzmu środowiska. Podejmuje decyzje, które ważą o życiu pacjentów. Nie dba o własne zdrowie. Na przekór niesprzyjającym okolicznościom w końcu udaje mu się dokonać niemożliwego.

Film w reżyserii Łukasza Palkowskiego. W roli głównej Tomasz Kot.

"Bogowie" – 21:00, TVN 7

"Do zakochania siedem lat" – program TV na poniedziałek 03.06.2019

Jennifer aktywnie działa w ramach organizacji charytatywnej. Pozwala zamieszkać pod swoim dachem Kevinowi - przyjacielowi z dzieciństwa, który ma problemy z ułożeniem sobie życia po studiach. Tymczasowa sytuacja zamienia się w 7-letnie wspólne mieszkanie. Chłopak Jennifer próbuje się pozbyć Kevina. Przyjaciel dziewczyny przyłapuje jej partnera na zdradzie. Jednocześnie uświadamia sobie, co sam naprawdę do niej czuje.

"Do zakochania siedem lat" – 22:05, TVP 1

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dyz95ux

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyz95ux
dyz95ux