Trwa ładowanie...

Program Stankiewicz zniknął. Sakiewicz komentuje

Program "Otwartym tekstem" Ewy Stankiewicz od trzech tygodni nie pojawia się na antenie TV Republika. Dziennikarka sprawy nie komentuje, za to szef stacji, Tomasz Sakiewicz, mówi o potrzebie poprawy współpracy redakcji z autorką.

Share
Tomasz Sakiewicz zaprzeczył, by TV Republika zakończyła współpracę z Ewą Stankiewicz. Nie zdradził jednak, kiedy jej program wróci na antenę
Tomasz Sakiewicz zaprzeczył, by TV Republika zakończyła współpracę z Ewą Stankiewicz. Nie zdradził jednak, kiedy jej program wróci na antenę Źródło: AKPA
d1ygzie

O sprawie donosi portal Wirtualne Media. Jak ustalił, program Ewy Stankiewicz emitowany w czwartki, nie pojawia się na antenie od połowy września. 23 września nie wyemitowano odcinka, w którym miał ukazać się wywiad autorki z Piotrem Naimskim, pełnomocnikiem Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej. Oficjalnym powodem, jak tłumaczy szef TV Republika, jest brak kolaudacji.

- Program nie został oddany do kolaudacji, a to jest warunek emisji programów nagrywanych w każdej stacji - podkreślił w rozmowie z Wirtualnymi Mediami. Wprost padły też słowa o "zasadach etycznych" i "warsztacie dziennikarskim", najwyraźniej budzących zastrzeżenia.

Młoda gwardia w TVP zastępuje dotychczasowe gwiazdy

I choć Sakiewicz zaprzeczył, by program "Otwartym tekstem" zniknął z anteny, to wspomniał o nowym "projekcie" dla Ewy Stankiewicz. Szef TV Republika wyraźnie dał do zrozumienia jednak, że współpraca Stankiewicz z redakcją mogłaby wyglądać lepiej.

- Chcemy poprawić współpracę redakcji z autorką. Mam wrażenie, że wtedy będzie miejsce i dla takiego programu. Chodzi o to, żebyśmy rozumieli się, co do zasad etycznych, prawnych, żeby program mieścił się w ramach warsztatu dziennikarskiego - powiedział w rozmowie z Wirtualnymi Mediami. Ewa Stankiewicz z kolei nie chciała komentować sprawy.

d1ygzie

Przypomnijmy, że Ewa Stankiewicz współpracuje z TV republika od 2013 r. Jest reżyserką m.in. filmu "Solidarni 2010", a także "Stan zagrożenia", przygotowanego na 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Ten ostatni jednak, wbrew zapowiedziom TVP, nie został wyemitowany.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1ygzie

Podziel się opinią

Share
d1ygzie
d1ygzie