Trwa ładowanie...

Polski Box Office: Wampirza gorączka w Polsce

Share
Polski Box Office: Wampirza gorączka w Polsce
d1izo5h

Wampirza gorączka dotarła do Polski. Podobnie jak w USA, tak i u nas, będący kontynuacją „Zmierzchu”, „Księżyc w nowiu” zajął pierwsze miejsce wśród najchętniej oglądanych filmów minionego weekendu. Co więcej, przebój dla nastolatków pokonał dotychczasowego lidera, thriller „2012”.

W miniony weekend frekwencja w polskich kinach była bardzo wysoka. Od piątku do niedzieli polskie kina odwiedziło łącznie 677 tysięcy widzów. Sprawcą tego sukcesu są niewątpliwie dwie z pośród czterech premier.

TOP 10 POLSKIEGO NOTOWANIA BOX OFFICETOP 10 POLSKIEGO NOTOWANIA BOX OFFICE

d1izo5h

Plasujący się w tym tygodniu na miejscu pierwszym „Księżyć w nowiu” przyciągnął przed ekrany kin 266 tysięcy osób, ustanawiając tym samym szósty najlepszy wynik otwarcia w 2009 roku. Druga część ekranizacji sagi Stephenie Meyer opowiada dalsze losy 17-letniej uczennicy Belli Swan i Edwarda Cullena tworzących bardzo szczęśliwą, choć niecodzienną parę. Ich romans trwa do dnia feralnych osiemnastych urodzin dziewczyny.

W tym tygodniu drugie miejsce przypadło katastroficznemu „2012”. Film Rolanda Emmericha wciąż cieszy się bardzo dużą popularnością wśród polskiej widowni. W miniony weekend obejrzało go 195 tysięcy osób. Łącznie na film sprzedano już zawrotną ilość 971 tysięcy biletów.

Film twórców „Dnia Niepodległości” opowiada historię globalnego kataklizmu, końca świata i walki garstki ludzi o ocalenie.

Trzecie miejsce przypadło „Opowieści wigilijnej”, czyli najnowszej adaptacji klasycznej powieści Charlesa Dickensa w reżyserii Roberta Zameckisa. Tę godną XXI wieku, wizualnie perfekcyjną opowieść obejrzało ponad 70 tysięcy osób. Jest to wynik bardzo dobry zważywszy, że animacja z kreacjami Jima Carrey’a zdecydowanie nie jest bajką dla małych dzieci.

d1izo5h

Film opowiada o człowieku wziętym przez tajemnicze świąteczne istoty w specyficzną, wewnętrzną podróż. Duchy pokazują Scrooge’owi jakim był kiedyś człowiekiem, jakim jest teraz i co się z nim stanie jeśli dalej będzie postępował tak, jak do tej pory.

Trzecia z czterech nowości jakie święciły swoją premierę z miniony piątek znalazła się dopiero na miejscu siódmym. Jest nią słynny horror „Paranormal Activity”. Horror, który w stanach zarobił już ponad 100 mln dolarów w Polsce obejrzało zaledwie 20 tysięcy osób.

Obraz opowiada o parze zakochanych, która wprowadza się do nowego domu na przedmieściach. Bohaterowie szybko przekonują się, że budynek jest nawiedzony przez… coś… złego.

Ostatnia nowość jaka zakwalifikowała się do pierwszej dziesiątki najnowszego notowania Box Office to romans sci-fi „Zaklęci w czasie” Roberta Schwentke. Film obejrzało 8 tysięcy widzów.

Film Zaklęci w czasie oparty jest na niezwykłej powieści o miłości, która przekracza granice czasu. Clare (grana przez Rachel McAdams) przez całe swoje życie jest zakochana w Henrym (w tej roli Eric Bana). Wierzy w to, że są sobie przeznaczeni, choć tak naprawdę nie wie, kiedy ich ścieżki się rozejdą

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1izo5h

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1izo5h
d1izo5h