Trwa ładowanie...

"Plebania": serial wróci na antenę?

Fani "Plebanii" apelują do Telewizji Polskiej o wznowienie serialu. Czy stacja zdecyduje się na powrót telenoweli?

Share
"Plebania": serial wróci na antenę?
Źródło: AKPA
d2olv8l

W 2012 roku TVP1 oznajmiła, że po jedenastu latach rezygnuje z emisji "Plebanii". W zamian stacja zaproponowała nową produkcję - "Galerię". Niestety, telenowela o relacjach pracowników i klientów sklepów nie przypadła widzom do gustu. W rezultacie nowy pomysł Jedynki okazał się porażką, a serial błyskawicznie zniknął z anteny.

Choć trudno w to uwierzyć, fani "Plebanii" wciąż nie mogą się pogodzić z decyzją TVP, która cztery lata temu zdjęła ich ulubioną telenowelę ze szklanych ekranów. Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl, niedawno widzowie zbuntowali się i zorganizowali protest na jednym z portali społecznościowych. Internetowa akcja poruszyła entuzjastów serialu rozsianych po całej Polsce, a do siedziby stacji zaczęły napływać listy i apele. Niestety, Telewizja Polska nie ugięła się pod presją widzów i nie zamierza wprowadzać zmian do najbliższej ramówki. Powód? TVP1 uznała, że "formuła serialu się wyczerpała".

d2olv8l

Przypomnijmy, że "Plebania" opowiadała o mieszkańcach Tulczyna, małego miasteczna na wschodzie Polski, skupionych wokół parafii prowadzonej przez proboszcza ks. Antoniego Wójtowicza (w tej roli Włodzimierz Matuszak)
. Telenowela poruszała problemy rodzinne, religijne i społeczne. W głównej obsadzie znaleźli się m.in. Agnieszka Włodarczyk, Katarzyna Łaniewska, Bernadetta Machała-Krzemińska, Małgorzata Teodorska oraz Włodzimierz Matuszak. W latach największej popularności (2002/2003 i 2003/2004) średnia widownia serialu wynosiła ok. 5,5 mln osób, co oznacza, że w tamtym czasie co druga osoba, która miała włączony telewizor, oglądała właśnie "Plebanię".

AKPA
Źródło: AKPA

Zobacz także: Agnieszka Włodarczyk o udziale w "Azja Express"

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

d2olv8l

Podziel się opinią

Share
d2olv8l
d2olv8l