Trwa ładowanie...

Piotr Adamczyk w amerykańskim serialu. Jego rola została skrytykowana

Piotr Adamczyk wystąpił w amerykańskim serialu “Madam Secretary”. Zagrał Józefa Demkę - prezydenta Polski z nacjonalistycznymi poglądami. Jego rola nie przypadła widzom do gustu, spotkała się z dość dużą krytyką.

Piotr Adamczyk w amerykańskim serialu. Jego rola została skrytykowanaŹródło: Instagram.com
d1lvqz5
d1lvqz5

Piotr Adamczyk w amerykańskim serialu. Jego rola nacjonalistycznego prezydenta została skrytykowana

Piotr Adamczyk wystąpił w serialu “Madam Secretary”. Obecnie w amerykańskiej telewizji emitowany jest 5. sezon. Rola polskiego aktora była epizodyczna. Zagrał jako prezydent Polski Józef Demko. Jednak postać przez niego grana nie została ciepło przyjęta przez widzów produkcji.

Padają twierdzenia, że polski bohater serialu jest wrogo nastawiony do uchodźców i tym samym utrwala w świadomości Amerykanów negatywny obraz Polski. - “Tym razem Polska jest nie tylko przedstawiona jako tygiel skrajnego nacjonalizmu i populizmu, ale też jako półtotalitarny kraj, w którym przywódca państwa jest powiązany z zamachem na życie politycznej oponentki i wprowadza stan wyjątkowy” — piszą internauci.

- “Pomagają, a jedynie potwierdzają stereotypowe pokazywanie Polaków i polskiej ksenofobii/antysemityzmu” — tak napisała na Twitterze Paulina Kozłowska, dziennikarka.

Winą za stworzenie takiej postaci obarczono producentów “Madam Secretary”. Wytknięto im też inne błędy w serialu — Senat zastąpił Sejm, prezydent mieszkał w Belwederze, a krajobraz miast Polski przypomina ten z początku XXI wieku.

Piotr Adamczyk w "Madam Secretary". Jaki jest wątek Polski w serialu?

Serial "Madam Secretary" jest o losach byłej agentki CIA Elizabeth McCord, która nagle zostaje sekretarzem stanu. Próbuje pogodzić życie prywatne z zawodowym. Adamczyk pojawia się, gdy Polska chce skłonić polski rząd i Józefa Demkę do wydania podejrzanego członka parlamentu. Prezydent odmawia. Okazuje się, że parlamentarzysta działa na zlecenie Rosjan. Strona polska zgadza się na jego ekstradycję do USA, ale ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Amerykanie są oskarżani o ingerowanie w suwerenność Polski, Demko jest celem ataków nacjonalistów. McCord namawia prezydenta Stanów Zjednoczonych, by ten utworzył na terenie Polski bazę wojskową.

d1lvqz5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lvqz5