RozrywkaOwsiak wspiera prezydenta Opola

Owsiak wspiera prezydenta Opola

Owsiak wspiera prezydenta Opola
Źródło zdjęć: © PAP

23.05.2017 13:56, aktual.: 23.05.2017 15:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Decyzja Prezydenta Opola, Arkadiusza Wiśniewskiego, nie pozostawia żadnych wątpliwości: 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej nie odbędzie się w planowanym wcześniej terminie. "Całym sercem jesteśmy z Panem!", pisze Jerzy Owsiak, w mailu wyrażającym poparcie dla działań Wiśniewskiego.

Postawa prezydenta Opola, który wykazał się niezwykłą konsekwencją w batalii o to, by Opole pozostało świętem polskiej piosenki, wolnym od wszelkich politycznych nacisków, docenił także Jerzy Owsiak. W opublikowanym przez Arkadiusza Wiśniewskiego mailu, Owsiak wraz z całą Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przesłał prezydentowi słowa wsparcia w walce o 54. KFPP.

Prezydent Opola od początku z niepokojem obserwował narastające wokół wydarzenia kontrowersje. Na doniesienia o zablokowaniu występu Kayah podczas jubileuszowego koncertu Maryli Rodowicz, Wiśniewski zareagował listem do prezesa Kurskiego, w którym apelował o wspólne zaproszenie artystki.

Kolejną propozycją prezydenta Opola było przeniesienie terminu festiwalu i powołanie Akademii Polskiej Piosenki, która czuwać miałaby nad programem artystycznym KFPP. Ponadto, zaoferował przejęcie większości działań organizacyjnych przez miasto. W wyniku braku pozytywnej reakcji ze strony TVP, prezydent podjął ostateczną decyzję: - Kiedy ta odpowiedź nie spotkała się z dobrym przyjęciem, a jednocześnie kiedy usłyszałem, że artyści, którzy mieli wystąpić na festiwalu, lawinowo rezygnują z udziału w tym festiwalu, nie pozostało mi nic innego, jak uznać, że umowa, którą podpisałem z telewizją, nie może być zrealizowana, bo jej zapisy po prostu są przez telewizję nierealizowane. Musiałem ją wypowiedzieć, nie mogłem się zgodzić na to, co próbowano zaproponować, czyli festiwal kiczu w czerwcu, festiwal w którym wystąpiłby byle kto, byle tylko ten festiwal (mógł się) odbyć - mówił będąc gościem wtorkowego programu #dzieńdobryWP.

Cała rozmowa przeprowadzona w #dzieńdobryWP poniżej:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (793)
Zobacz także