Trwa ładowanie...

"Orphan Black" w Telewizji WP

Wszystkich fanów mrocznych seriali zapraszamy do nowego kanału - Telewizji WP. To właśnie tam już od 10 grudnia widzowie obejrzą m.in. obsypaną deszczem nagród brytyjsko-kanadyjską produkcję - "Orphan Black".
Share
"Orphan Black" w Telewizji WP
Źródło: AKPA
d2iv81r

Jeśli lubicie nudne, przewidywalne i banalne historie, które kończą się słowami "i wszyscy żyli długo i szczęśliwie", nie sięgajcie po "Orphan Black". To historia zupełnie inna od tych, które znaliście do tej pory. Tu nic nie jest takie, jakim się wydaje - choć cała fabuła zaczyna się dość niepozornie...

Sarah Manning, która ma na koncie kilka oszustw, przypadkowo staje się świadkiem samobójstwa. Łudząco podoba do niej kobieta rzuca się pod rozpędzony pociąg i ginie na miejscu. Większość z nas w takiej sytuacji z trudem zachowałaby zimną krew i z pewnością zostałaby wytrącona z równowagi. Ale nie Sarah. Choć na początku nie kryje przerażenia zaistniałym zdarzeniem, bez chwili zastanowienia kradnie pozostawioną na peronie torebkę potrąconej kobiety. Manning, jako niemal zawodowa złodziejka, szybko odnajduje w niej portfel i dokumenty. Zaintrygowana niesamowitym podobieństwem osoby na zdjęciu do niej samej, Sarah postanawia przejąć jej tożsamość i od tej pory żyć jak Beth Childs. Dzięki swojemu wrodzonemu sprytowi i nieco zagmatwanej przeszłości bohaterka błyskawicznie wciela się w rolę policyjnej detektyw. Zaciekawiona i coraz bardziej zaintrygowana niemalże identycznym wyglądem do Beth, decyduje się odkryć, co stoi za tą nieprawdopodobnym "przypadkiem". Z każdą kolejną godziną przybywa pytań i wątpliwości. W końcu Manning zdaje sobie sprawę, że piętrzące się tajemnice i zagadki prowadzą do odkrycia śmiertelnego spisku. Mało tego, kobiet, które są idealnym odzwierciedleniem Sarah, jest na świecie jeszcze kilkanaście…

Warto dodać, że w rolę głównej bohaterki, jak i pozostałych bliźniaczek, wciela się jedna i ta sama aktorka - Tatiana Maslany. Myli się jednak ten, kto uważa, że każda postać jest odegrana jest w identyczny sposób. Sarah Manning - pewna siebie intrygantka, która pragnie poznać niebezpieczny sekret, Alison Hendrix - skupiona na rodzinie idealna pani domu, Cosima Niehaus - doktorantka mikrobiologii zakręcona na punkcie nauki, czy Helena - pogubiona życiowa wychowanka klasztoru na Ukrainie.

d2iv81r

Mało? O jakości i niezwykłości tego serialu świadczy również deszcz nagród i nominacji, którymi została obsypana produkcja (m.in. Złote Globy czy Emmy). "Orphan Black" to nie tylko mistrzowska gra Tatiany Maslany i intrygująca fabuła. Jeden z odcinków Orphan Black pt. "By Means Which Have Never Yet Been Tried" zdobył w 2015 roku nagrodę Hugo dla najlepszej prezentacji dramatycznej w kategorii krótkich form. Co jeszcze? O tym musicie się już przekonać sami! Teraz będziecie mieli okazję. Już 2 grudnia br. wystartuje nowy kanał - Telewizja WP. W ramówce stacji znajdzie się m.in. właśnie serial "Orphan Black". Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany 10 grudnia o godz. 22:15 i 11 grudnia o godz. 22:20. Drugi trafi na ekrany 17 grudnia o godz. 22:10 oraz dzień później o godz. 22:20. Trzecią odsłonę serialu widzowie zobaczą 24 grudnia o godz. 22:05 i 25 grudnia o godz. 22:10.

Tutaj możesz sprawdzić aktualny program Telewizji WP

Sprawdź, jak odbierać kanały na nowym multipleksie MUX-8

Zobacz także: zwiastun serialu "Orphan Black" w Telewizji WP

d2iv81r

Podziel się opinią

Share
d2iv81r
d2iv81r