Trwa ładowanie...
df7b36z

"Ojciec Mateusz": Piotr Polk po latach wyznał, jak odczuł stratę ojca

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Ojciec Mateusz": Piotr Polk po latach wyznał, jak odczuł stratę ojca
(AKPA)
df7b36z

Piotr Polk to dziś jeden z najbardziej uznanych i lubianych polskich aktorów. Aż trudno sobie wyobrazić, że mógłby wykonywać inny zawód, a widzowie nie poznaliby chociażby serialowego inspektora Możejko. On sam jednak przed przeszło trzydziestoma laty był bliski radykalnej zmiany życiowych planów. Tak bardzo wpłynęła na niego utrata ukochanego ojca.

To właśnie ojciec miał na niego największy wpływ. To on ukształtował kręgosłup moralny młodego Piotra i nauczył go, że mężczyzna musi być odpowiedzialny. Nic dziwnego, że poczucie bezradności wobec choroby ojca była dla przyszłego aktora niemal torturą.

– To był rok psychicznej gehenny. W momencie, gdy ważyły się moje dalsze losy i przygotowałem się wówczas do egzaminów do łódzkiej filmówki, umarł mój ojciec. Choroba nie dawała mu żadnych szans, a ja codziennie tej szansy szukałem – wyznał Polk w wywiadzie dla miesięcznika "Twój Styl". - Widziałem, jak mój ojciec się uśmiechał, jadł trzy posiłki dziennie... To ja ojca goliłem, karmiłem. Kiedy odchodził, poprosił, żebym zaopiekował się mamą – dodał.

df7b36z

Śmierć ojca bardzo przybiła Polka. Zdał sobie sprawę, że marzenia o karierze w tej sytuacji są najmniej ważne. Zarzucił przygotowania do egzaminów i ostatecznie chciał zrezygnować ze zdawania do Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

– Wtedy z pomocą przyszła mi mama, która kategorycznie kazała mi podejść do egzaminów do filmówki, w przeciwnym wypadku całe życie będę miał do siebie żal, że nie spróbowałem. Miała rację i cieszę, że mnie nakłoniła do zmiany decyzji – przyznał po latach.

Zobacz także: Zwiastun 16. sezonu serialu "Ojciec Mateusz"

df7b36z

Podziel się opinią

Share
df7b36z
df7b36z