Trwa ładowanie...

Offensywa supportem przed koncertem Rise Against!

Offensywa supportem przed koncertem Rise Against!Źródło: mat. prasowe
d20owc9
d20owc9

Od kilku tygodni wiadomo już przed Rise Against zagra japońska grupa Man with a Mission. Nie będzie to jednak jedyny support. 10 czerwca w warszawskim klubie Progresja na scenie pojawi się także polski zespół Offensywa.

To kapela o krótkim stażu, ale ma już na swoim koncie występy na największych polskich festiwalach. Regularnie grają także na dużych imprezach, które odbywają się poza granicami naszego kraju – charakteryzuje muzyków Marek Kurzawa z agencji koncertowej Prestige MJM, która jest organizatorem koncertu Rise Against w Warszawie.

Offensywa to młody, szczeciński zespół grający energetyczną i melodyjną muzykę inspirowaną nurtem punk rockowym. Kapela zadebiutowała w 2012 roku albumem „Jest jak jest”, który przedpremierowo zaprezentowała podczas 18. Przystanku Woodstock na Scenie Pokojowej Wioski Kryszny. Wydawnictwo zostało docenione również rok później przez jury eliminacji do Przystanku Woodstock, co zaowocowało zaproszeniem na przesłuchania live, podczas których formę zespołu oceniali m. in. Jerzy Owsiak, Andrzej Puczyński i Tomasz Kasprzyk. Eliminacyjna przygoda zakończyła się sukcesem i jako Laureat Eliminacji zespół zaprezentował się na Dużej Scenie 19. Przystanku Woodstock.

d20owc9

Jesienią 2013 roku młody band wziął udział w muzycznym programie telewizyjnym „Must Be The Music – Tylko Muzyka” docierając do półfinałowych odcinków na żywo, w których ostatecznie odpadł z późniejszym laureatem.

W 2014 roku Offensywa wystąpiła na 22. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, jubileuszowym 20. Przystanku Woodstock na Scenie Pokojowej Wioski Kryszny, na Festiwalu w Jarocinie oraz Woodstock Festival Ukraine, w międzyczasie regularnie koncertując w największych klubach w Polsce w ramach trasy „Projekt Punk” z zespołami Farben Lehre i The Analogs. W tym samym roku kapela rozpoczęła pracę nad drugim autorskim albumem zatytułowanym „Zwycięstwa smak”, który pod koniec lutego 2015 roku ujrzał światło dzienne.

Podczas swoich koncertów szczeciński kwartet zdecydowanie stawia na żywiołowość, dobrą zabawę, konkretne treści i solidne brzmienie. Liczymy, że to przypadnie do gustu także fanom Rise Against– podkreśla Janusz

d20owc9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20owc9