Nominacje do nagrody Harveya

Nominacje do nagrody Harveya
Źródło zdjęć: © komiks.wp.pl

06.07.2011 10:59, aktual.: 29.10.2013 16:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika



Najlepszy scenarzysta

Cullen Bunn, SIXTH GUN, Oni Press
Joshua Hale Fialkov, ECHOES, Top Cow
Roger Langridge, THOR: THE MIGHTY AVENGER, Marvel Comics
Ryan Sohmer, GUTTERS, http://www.the-gutters.com
Mark Waid, IRREDEEMABLE, BOOM! Studios

Najlepszy artysta

Darwyn Cooke, RICHARD STARK'S PARKER: THE OUTFIT, IDW
Dean Haspiel, CUBA : MY REVOLUTION, Vertigo/DC Comics
Brian Hurtt, SIXTH GUN, Oni Press
Ed Ryzowski, GUTTERS, http://www.the-gutters.com
Chris Samnee, THOR: THE MIGHTY AVENGER, Marvel Comics

Najlepszy rysownik (cartoonist)

Darwyn Cooke, RICHARD STARK'S PARKER: THE OUTFIT, IDW
Jaime Hernandez, LOVE AND ROCKETS, Fantagraphics
Jeff Lemire, SWEET TOOTH, Vertigo/DC Comics
Bryan Lee O'Malley, SCOTT PILGRIM'S FINEST HOUR, Oni Press
Jeff Smith, RASL, Cartoon Books

Najbardziej obiecujący nowy talent

Barry Deutsch, HEREVILLE: HOW MIRKA GOT HER SWORD, Amulet Books
Comfort Love and Adam Withers, RAINBOW IN THE DARK, http://www.RainbowintheDarkComic.com
Chris Samnee, THOR: THE MIGHTY AVENGER, Marvel Comics
Scott Snyder, AMERICAN VAMPIRE, Vertigo/DC Comics
Nick Spencer, MORNING GLORIES, Image Comics

Najlepszy album

DUNCAN, THE WONDER DOG, Adam Hines, AdHouse Books
MARKET DAY, James Sturm, Drawn and Quarterly
SCOTT PILGRM VOLUME 6: SCOTT PILGRIM'S FINEST HOUR, Bryan Lee O'Malley, Oni Press
WILSON, Dan Clowes, Drawn and Quarterly
X'ED OUT, Charles Burns, Pantheon

Najlepsza nowa seria

AMERICAN VAMPIRE, Scott Snyder, Stephen King and Rafael Albuquerque, Vertigo/DC Comics
ECHOES, Joshua Hale Fialkov and Rashan Ekedal, Top Cow
GUTTERS, Lar deSouza, Ed Ryzoski and Ryan Sohmer, http://www.the-gutters.com
KILL SHAKESPEARE, Anthony Del Col and Conor McCreery, IDW
SIXTH GUN, Cullen Bunn and Brian Hurtt, Oni Press
THOR: THE MIGHTY AVENGER, Roger Langridge and Chris Samnee, Marvel Comics

Najlepsza trwająca seria

CHEW, John Layman and Rob Guillory, Image Comics
DAYTRIPPER, Fabio Moon and Gabriel Ba, Vertigo/DC Comics
ECHO, Terry Moore, Abstract Studio
FANTASTIC FOUR, Jonathan Hickman and Dale Eaglesham, Marvel Comics
LOCKE & KEY: KEYS TO THE KINGDOM # 1, Joe Hill and Gabriel Rodriquez, IDW
LOVE AND ROCKETS: VOLUME 3, Jaime and Gilbert Hernandez, Fantagraphics

Najlepszy pojedynczy odcinek lub historia

ACME NOVELTY LIBRARY # 20: LINT, Chris Ware, Drawn and Quarterly
DAYTRIPPER, Fabio Moon and Gabiel Ba, Vertigo/DC Comics
ECHOES # 1, Joshua Hale Fialkov and Rashan Ekedal, Top Cow
LOCKE & KEY: KEYS TO THE KINGDOM #1, Joe Hill and Gabriel Rodriquez, IDW
LOVE AND ROCKETS: NEW STORIES, VOLUME 3, Gilbert and Jaime Hernandez, Fantagraphics
POPGUN # 4, edited by D.J. Kirkbride, Anthony Wu and Adam P. Knave, Image Comics
WILSON, Daniel Clowes, Drawn and Quarterly

Najlepszy komiks prasowy

CUL DE SAC, Richard Thompson, Universal Press Syndicate
DOONESBURY, Garry Trudeau, Universal Press Syndicate
MUTTS, Patrick McDonnell, King Features Syndicate
NON SEQUITUR, Wiley Miller, Universal Press Syndicate
TOM THE DANCING BUG, Ruben Bolling, Universal Press Syndicate

Najlepszy komiks internetowy

GUNS OF SHADOW VALLEY, David Wachter and James Andrew Clark, http://www.gunsofshadowvalley.com/
GUTTERS, Lar deSouza, Ed Ryzowski and Ryan Sohmer, http://www.the-gutters.com
HARK! A VAGRANT, Kate Beaton, http://harkavagrant.com/
LA MORTE SISTERS, created Tony Trov, Johnny Zito and Christine Larsen, http://www.LaMorteSisters.com/
PVP, Scott Kurtz, http://www.pvponline.com/

Najlepsze amerykańskie wydanie zagranicznego albumu

AX: ALTERNATE MANGA, edited by Sean Michael Wilson and Mitsuhiro Asakawa, Top Shelf
BLACKSAD, Juan Diaz Canales and Juanjo Guarnido, Dark Horse Comics
IT WAS THE WAR OF THE TRENCHES, Jacques Tardi, Fantagraphics
THE KILLER: MODUS VIVENDI, Matz and Luc Jacamon, Archaia Entertainment
TORPEDO VOLUME 2, Jordi Bernet, IDW

Najlepszy album dla młodego czytelnika

AMULET # 3: THE CLOUD SEARCHER, Kazu Kibuishi, Scholastic Graphix
JINGLE BELLE, Paul Dini, http://www.jinglebelle.com/
MEANWHILE: PICK ANY PATH. 3856 STORY POSSIBILITIES, Jason Shiga, Amulet Books
READING WITH PICTURES, Josh Elder, Executive Editor, Reading With Pictures
SMILE, Raina Telgemeier, Scholastic Graphix
TINY TITANS, Art Baltazar and Franco Aureliani, DC Comics

Najlepsza reedycja albumu

ART IN TIME, edited Dan Nadel, Abrams ComicArts
BEASTS OF BURDEN: ANIMAL RITES, Evan Dorkin and Jill Thompson, Dark Horse Comics
DAVE STEVENS' THE ROCKETEER: ARITIST'S EDITION, designed by Randall Dahlk & edited by Scott Dunbier, IDW
THE MARVELOUS LAND OF OZ, Eric Shanower and Skottie Young, Marvel Comics
TUMOR, Joshua Hale Fialkov and Noel Tuazon, Archaia

Najlepsza antologia

BLAB WORLD #1, Monte Beauchamp and Bill North, Last Gasp
CBGB, edited by Ian Brill, BOOM! Studios
POPGUN # 4, edited by D.J. Kirkbride, Anthony Wu and Adam P. Knave, Image Comics
READING WITH PICTURES, Josh Elder, Executive Editor, Reading With Pictures
STRANGE TALES, VOLUME II # 1, edited by Jody LeHeup, Marvel Comics
UNIQUES TALES, edited by Comfort Love and Adam Withers, http://www.uniquescomic.com

Najlepszy reprint

THE DARKNESS, Garth Ennis, Marc Silvestri and Batt, Image Comics
DAVE STEVENS' THE ROCKETEER: ARITIST'S EDITION, designed by Randall Dahlk & edited by Scott Dunbier, IDW
JET SCOTT, Jerry Robinson and Sheldon Stark, Dark Horse Comics
LI'L ABNER: THE COMPLETE DAILIES AND COLOR SUNDAYS, edited by Dean Mullaney, IDW
SUPERMAN VS. MUHAMMAD ALI, Neal Adams and Dennis O'Neil, DC Comics

Najlepszy album biograficzny, historyczny lub dziennikarski

75 YEARS OF DC COMICS: THE ART OF MODERN MYTH-MAKING, Paul Levitz, Taschen Books
THE ART OF JAIME HERNANDEZ: THE SECRETS OF LIFE AND DEATH, edited by Todd Hignite, Abrams ComicArts
JERRY ROBINSON: AMBASSADOR OF COMICS, N. C. Christopher Couch, Abrams ComicArts
ODDLY COMPELLING ART OF DENIS KITCHEN, Denis Kitchen and Charles Brownstein, edited by John Lind and Diana Schutz, Dark Horse Books
PORTRAIT OF A SEQUENTIAL ARTIST, directed by Andrew D. Cook, Montilla Presentations

Nagroda specjalna dla wspaniałego wydania

DAVE STEVENS' THE ROCKETEER: ARITIST'S EDITION, designed by Randall Dahlk & edited by Scott Dunbier, IDW
ODDLY COMPELLING ART OF DENIS KITCHEN Kitchen, Denis Kitchen and Charles Brownstein, edited by John Lind and Diana Schutz, Dark Horse Books
RICHARD STARK'S PARKER: THE OUTFIT, Darwyn Cooke, IDW
SHAZAM! THE GOLDEN AGE OF THE WORLD'S MIGHTIEST MORTAL, Chip Kidd and Geoff Spear, Abrams ComicArts
WEDNESDAY COMICS HARDCOVER EDITION, edited by Mark Chiarello, DC Comics

Nagroda specjalna za humor

Matt Groening, THE SIMPSONS FUTURAMA CROSSOVER CRISIS, Abrams ComicArts
Roger Langridge, THE MUPPET SHOW, BOOM! Studios
Ryan Sohmer, GUTTERS, http://www.the-gutters.com
Shannon Wheeler, I THOUGHT YOU WOULD BE FUNNIER, BOOM! Studios
Thom Zahler, LOVE AND CAPES, IDW

Najlepszy liternik

Scott Brown, BOX 13, http://www.comixology.com and Red 5 Comics
Darwyn Cooke, RICHARD STARK'S PARKER: THE OUTFIT, IDW
Dustin Harbin, CASANOVA, Icon Comics
Troy Peteri, WITCHBLADE, Top Cow
Robbie Robbins, LOCKE & KEY: KEYS TO THE KINGDOM # 1, IDW
John Workman, THOR, Marvel Comics

Najlepszy kolorysta

Veronica Gandini, MICE TEMPLAR: VOLUME 10, Image Comics
Laura Martin, THE STAND, Marvel Comics
Ed Ryzowski, GUTTERS, http://www.the-gutters.com
Dave Stewart, BPRD, Dark Horse Comics
Jose Villarrubia, CUBA : MY REVOLUTION, Vertigo/DC Comics

Najlepszy tusz

Damian Couceiro, HAWKS OF OUTREMER, BOOM! Studios
Steve Ellis, BOX 13, http://www.comixology.com & Red 5 Comics
Gabriel Hardman, AGENTS OF ATLAS, Marvel Comics
Mark Morales, THOR, Marvel Comics
Sal Regla, MAGDALENA, Top Cow

Autor najlepszych okładek

Darwyn Cooke, RICHARD STARK'S PARKER: THE OUTFIT, IDW
Jenny Frison, ANGEL, IDW
Marcos Martin, AMAZING SPIDER-MAN, Marvel Comics
Mike Mignola, HELLBOY, Dark Horse Comics
Frank Quitely, BATMAN AND ROBIN, DC Comics

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także