Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
nagroda

Nominacje do Ignatz Awards 2010

Share
Nominacje do Ignatz Awards 2010
Źródło: komiks.wp.pl
d1b5ehu

Nagrody Ignatza rozdawane są od 1997 roku. W przeciwieństwie do nagród Harvey'a i Eisnera kapituła Ignatza skupia się na wyróżnianiu komiksów niezależnych, wydawanych przez mniejsze wydawnictwa i często niedostrzeganych przez krytyków spoza branży komiksowej.

Nominowane tytuły wybrało pięcioosobowe jury w składzie Trevor Alixopulos, Joshua Cotter, Rob G, David Kelly, Anders Nilsen. Zwycięzców wybiorą uczestnicy targów Small Press Expo, które odbędą się pod koniec września.

Ignatz to postać niesfornej myszy, wykreowana przez George'a Herrimana w komiksie Krazy Kat - jednym z pierwszych, legendarnych komiksów prasowych (ukazywał się w latach 1913-1944).


Pełna lista nominacji:

d1b5ehu

Wybitny artysta:

Eddie Campbell, "Alec: The Years Have Pants" (A Life-Sized Omnibus) (Top Shelf Productions)
Al Columbia, "Pim & Francie: The Golden Bear Days" (Fantagraphics Books)
Mike Dawson, "Troop 142" (self-published & http://troop142.mikedawsoncomics.com)

John Pham, "Sublife #2" (Fantagraphics Books)
Sully, "The Hipless Boy" (Conundrum Press)

Wybitna antologia lub zbiór:

"The Hipless Boy", Sully (Conundrum Press)
"Lemon Styles", David King (Sparkplug Comic Books)
"Masterpiece Comics", R. Sikoryak (Drawn & Quarterly)
"Red Snow", Susumu Katsumata (Drawn & Quarterly)
"Ten Thousand Things to Do", Jesse Reklaw (self-published)

Wybitna powieść graficzna: *
*
"The Complete Jack Survives"
, Jerry Moriarty (Buentaventura Press)
"Market Day", James Sturm (Drawn & Quarterly)
"Pim & Francie: The Golden Bear Days", Al Columbia (Fantagraphics Books)
"Summit of the Gods Vol. 1", Yumemakura Baku i Jiro Taniguchi (Fanfare/Ponent Mon)
"Years of the Elephant", Willy Linthout (Fanfare/Ponent Mon)

d1b5ehu

Wybitny scenariusz: *
*
"John Wesley Harding"
, "The Red Monkey Double Happiness Book", Joe Daly (Fantagraphics Books)
"Market Day", James Sturm (Drawn & Quarterly)
"Monsters", Ken Dahl (Secret Acres)
"Turd Place", "The Hipless Boy", Sully (Conundrum Press)
"Untitled", "Mome Vol. 16", Laura Park (Fantagraphics Books)

Obiecujący nowy talent: *
*
Rina Ayuyang
, "Whirlwind Wonderland" (Sparkplug Comic Books & Tugboat Press)
Rami Efal, "Never Forget, Never Forgive" (Studio Namu)
Blaise Larmee, "Young Lions" (self-published)
Sully, "The Hipless Boy" (Conundrum Press)
Matt Wiegle, "The Orphan Baiter", "Papercutter #13" (Tugboat Press)

Wybitna seria: *
*
"Ganges"
, Kevin Huizenga (Fantagraphics Books)
"King-Cat Comics & Stories", John Porcellino (self-published)
"Sublife", John Pham (Fantagraphics Books)
"Summit of the Gods", Yumemakura Baku i Jiro Taniguchi (Fanfare/Ponent Mon)
"Troop 142", Mike Dawson (self-published)

Wybitny komiks: *
*
"Blammo #6"
, Noah Van Sciver (Kilgore Books)
"Eschew #2", Robert Sergel (Sparkplug Comic Books)
"Flesh and Bone", Julia Gfrörer (Sparkplug Comic Books)
"I Want You", Lisa Hanawalt (Buenaventura Press)
"Sublife #2", John Pham (Fantagraphics Books)

Wybitny mini-komiks:

"Don't Drink from the Sea", Lilli Carre
"Rambo 3.5", Jim Rugg
"Stories by... Vol. 1", Martin Cendreda
"Troop 142", Mike Dawson
"Water Column #3", Josh Frankel

Wybitny komiks internetowy:

"Callahan Online", John Callahan
"I Think You're Sauceome", Sarah Becan
"The Lesttrygonians", Stephen Gilpin
"Reliable Comics", David King
"Troop 142", Mike Dawson

d1b5ehu

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1b5ehu
d1b5ehu