Niedźwiecki i spółka tworzą Radio 357. Zebrali już ponad 100 tys. zł

Głos Marka Niedźwieckiego jeszcze w tym roku ma wybrzmieć na antenie Radia 357
Głos Marka Niedźwieckiego jeszcze w tym roku ma wybrzmieć na antenie Radia 357
Źródło zdjęć: © ONS

06.10.2020 09:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie minęły nawet 24 godziny odkąd byli radiowcy Trójki powołali nową rozgłośnię, a już zebrali imponującą kwotę na start. Stacja 357 ma ruszyć pod koniec roku i już ma ponad 4 tys. fundatorów.

W poniedziałek po południu na facebookowych profilach dziennikarzy, którzy w ostatnich miesiącach i tygodniach rozstali się z Trójką, pojawił się komunikat o nowej rozgłośni - Radiu 357. W internetowej stacji, która nazwą nawiązuje do adresu siedziby Trójki, wybrzmią głosy Marka Niedźwieckiego, Kuby Strzyczkowskiego, Piotra Kaczkowskiego czy Michała Olszańskiego. Jednak lista byłych pracowników Programu Trzeciego, którzy stworzą zespół nowej rozgłośni jest o wiele dłuższa. Inicjatywa radiowców spotkała się z wielkim entuzjazmem fanów. Najlepiej świadczą o tym efekty internetowej zbiórki funduszy na nową antenę, która ruszyła za pośrednictwem serwisu Patronite.pl.

Radio 357 już w pierwszym dniu zebrało kwotę 100 tys. złotych i co najważniejsze ma ponad 4 tys. patronów, którzy zobowiązali się co miesiąc wspierać finansowo radio.

Radio 357 nie tylko nazwą i składem będzie nawiązywać do kultowego Programu Trzeciego. Jego twórcy podkreślają, że mają zamiar przywrócić audycje kojarzone z trójkową anteną, m.in. legendarną Listę Przebojów Marka Niedźwieckiego, choć najprawdopodobniej pod inną nazwą. Nadające w sieci radio ma być pozbawione reklam i wpływów polityków. W całości ma być finansowane przez słuchaczy. Oszacowano, że miesięcznie na jego działalność będzie potrzeba ok. 500 tysięcy złotych.

"Było kiedyś takie radio... i już go nie ma. Ale radio to ludzie, a nie budynek czy częstotliwość. Gramy więc dalej! Dla Państwa i z Państwem. Wiedzą Państwo, jakie radio chcemy robić, bo robiliśmy je przez lata. A teraz wreszcie będzie brzmiało tak, jak powinno, a nie tak, jak musiało" - piszą byli dziennikarze Trójki w opisie zbiórki na serwisie Patronite.

"Będzie poranek z Marcinem Łukawskim, będą audycje Marka Niedźwieckiego i muzyka Piotra Stelmacha. Katarzyna Borowiecka znowu opowie o filmach, a Piotr Kaczkowski przeliczy płyty. Po południu dowiedzą się Państwo, co przyniósł dzień, Tomek Michniewicz zabierze Państwa w świat, a Ola Budka zagra, jak tylko ona potrafi. W Święta zaśpiewamy piosenkę z dzwoneczkami, a w Nowy Rok wspólnie będziemy odliczać miejsca Topu Wszech Czasów.

Ponownie zebraliśmy sporą część naszego zespołu. Odchodziliśmy z radia w różnych latach, w różnych okolicznościach. A teraz wracamy" – ogłosił zespół Radia 357, które ma zacząć nadawać w sieci jeszcze w tym roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (24)
Zobacz także