Trwa ładowanie...

Nie żyje Geraldine McEwan

Share
Nie żyje Geraldine McEwan
Źródło: AFP
d3wrn3o

W wieku 82 lat zmarła w Londynie Geraldine McEwan. Brytyjską aktorkę polscy widzowie kojarzyć mogą z telewizyjnej serii o przygodach Panny Marple - słynnej bohaterki książek autorstwa Agathy Christie.

Pierwsze kroki w zawodzie stawiała na deskach Theatre Royal w Windsorze. Gdy zadebiutowała na scenie, miała zaledwie 14 lat. Zanim skończyła pełnoletniość, występowała w kilku spektaklach na londyńskim West Endzie.

d3wrn3o

McEwan była nie tylko cenioną aktorką teatralną, ale także filmową i telewizyjną. Wystąpiła m.in. w "Siostrach Magdalenkach" i "Liście miłosnym". Wielu widzów pamięta ją także jako wiedźmę w kinowym hicie - "Robin Hood: Książę złodziei".

W latach 2004-2007 wcieliła się w tytułową bohaterkę serialu "Marple". Po rezygnacji z dalszych występów w serii, odeszła na zasłużoną emeryturę.

Informację o śmierci artystki podała rodzina. Aktorka od października przebywała w szpitalu, gdzie walczyła o powrót do zdrowia po przebytym wylewie.

d3wrn3o

– Geraldine McEwan odeszła w spokoju 30 stycznia. Jej rodzina pragnie podziękować personelowi szpitala Charing Cross, który troszczył się o nią niesamowicie dobrze – napisali w oświadczeniu najbliżsi.

d3wrn3o

Podziel się opinią

Share
d3wrn3o
d3wrn3o