Trwa ładowanie...

"Mur" w kinach

Share
"Mur" w kinach
d1hngmi

Od 4 września w kinach będzie można oglądać "Mur" *Dariusza Glazera - historię spotkania współczesnych Romea i Julii w świecie strzeżonych osiedli, klasowych podziałów i murów, którymi bogaci odgradzają się od biednych. Producentem filmu jest Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich, a dystrybutorem – Alter Ego Pictures.*

Mariusz (Tomasz Schuchardt)
urodził się po tej gorszej stronie muru. Odnawianiem cudzych mieszkań próbuje zarobić na własne, które pozwoli mu uciec od życia z pogrążoną w depresji matką. Nie wszystko, co robi jest legalne - ale cel, jak mu się wydaje, uświęca środki. Podczas przeprowadzki do nowego, wymarzonego bloku, poznaje dziewczynę (Marta Nieradkiewicz)
. Ona jest „stąd”, ze świata, w którym rodzice kupują mieszkanie i dobry samochód, gdzie nie trzeba kombinować „do pierwszego”, ani chodzić do pomocy społecznej po zasiłek. Kiedy piją razem wino, mur między nimi wydaje się wymysłem. Ale szybko powróci - kiedy pojawią się jego rodzice, kiedy jego matka wyląduje w szpitalu, kiedy selekcjoner nie wpuści go do klubu.

"Mur" Dariusz Glazera to długo oczekiwana realizacja scenariusza, o którym głośno było od dawna - m.in. z powodu Nagrody Głównej HBO w konkursie Script Pro. To też pierwszy tak wyrazisty głos młodego polskiego kina w sprawie umacniającego się podziału na Polskę „A” i Polskę „B”. W głównych rolach - jedni z najciekawszych aktorów swojej generacji: Tomasz Schuchardt, dwukrotnie nagrodzony na Festiwalu Filmowym w Gdyni („Chrzest” Marcina Wrony i „Jesteś Bogiem” Leszka Dawida) oraz Marta Nieradkiewicz, muza Anny Jadowskiej („Z miłości”, „Dzikie róże” - na etapie zdjęć), nagrodzona w Gdyni za rolę w „Płynących wieżowcach” Tomasza Wasilewskiego.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1hngmi

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hngmi
d1hngmi