Trwa ładowanie...
Discovery Channel
07-01-2014 15:16

"Morze złota", czyli skarb na dnie

"Morze złota", czyli skarb na dnieŹródło: discovery channel
d2an0jr
d2an0jr

W jednym z najbardziej wysuniętych na północ miast Alaski – w Nome – próby wydobycia złóż złota zyskały zupełnie nowy wymiar. Zamieszkujący tę część USA ludzie do poszukiwań nie wykorzystują kilofów czy wykrywaczy metali. W tym zakątku świata cenny kruszec nie znajduje się w ziemi, czy w rzece. Aby się do niego dostać, należy zanurkować na samo dno mroźnego i niebezpiecznego Morza Beringa. Znajdują się tam ogromne ilości złota, warte miliardy dolarów. Jego wydobycie to morderczo trudne zadanie. Czy ryzykującym życie poszukiwaczom uda się zdobyć fortunę? W jaki sposób przetrwają w zabójczo zimnych wodach?

Przez ostatnie 2 miliony lat wraz z topniejącymi lodowcami, do Morza Beringa spływały olbrzymie ilości złota. Każdego roku, do Nome przyjeżdżają rywalizujące ze sobą zespoły poszukiwaczy złota, którzy dla zarobienia dużych pieniędzy, nie obawiają się stawić czoła śmierci. Muszą jak najszybciej utorować sobie drogę na dno morza, aby rozpocząć wydobycie. Pomysłowość poszukiwaczy nie zna granic – wykorzystywany do wydobycia sprzęt często jest ich własnej konstrukcji. Za pomocą ledwo utrzymujących się na falach łodzi, sprzętu do nurkowania i pogłębiarek, ci desperaci nie wahają się ruszyć w pogoni za swoim marzeniem – zdobyciem prawdziwej fortuny.

Seria „Morze złota” ukazuje bezwzględny świat Dalekiej Północy, w którym ludzie nie obawiają się stanąć oko w oko ze śmiercią. Wystarczy chwila nieuwagi, aby zostać wciągniętym w niebezpieczną toń. Ci straceńcy doskonale wiedzą, że bez dużego ryzyka nie ma dużego zarobku. Żmudne wyławianie złota z dna Morza Beringa dodaje poszukiwaczom nadziei na zysk i wzmacnia ich wolę przetrwania. Jednak widmo przegranej codziennie zagląda im w oczy. Wystarczy niespodziewany sztorm, awaria sprzętu albo choroba i wszystkie wysiłki pójdą na marne, a wydobyte złoto nie wystarczy nawet na oddanie długów. Czy zamiast śmierci desperaci odnajdą bogactwo w zabójczo zimnych wodach Morza Beringa? Któremu z rywalizujących zespołów uda się odnaleźć najwięcej złota?

Seria „Morze złota” jest jednym z programów o złocie („Gorączka złota”, ”Klondike”, „Żądza złota”), które będą one niepodzielnie rządzić na Discovery Channel od stycznia 2014.
Emisja programu „Morze złota” w Polsce odbędzie się już 23 stycznia 2014 r., o godz. 23.00 na Discovery Channel.

d2an0jr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2an0jr