Trwa ładowanie...
05-03-2016 12:04

''Miś Uszatek'' na dużym ekranie

''Miś Uszatek'' na dużym ekranieŹródło: Vimeo.com
d1o8xqo
d1o8xqo

Trwają prace nad kinową wersją opowieści o Misiu Uszatku. Pełnometrażowa produkcja ukaże losy bohaterka kultowej dobranocki zanim trafił on do "Wieczorynki". Tytułowemu zwierzątku głosu udziela Maciej Stuhr, a partneruje mu Czesław Mozil, który wciela się w postać Królika. Nowy Uszatek przypomina starego, ale nie jest identyczny - widać to w zaprezentowanej przez twórców zapowiedzi.

Akcja filmu rozgrywać się będzie w wielkiej fabryce zabawek. Okazuje się, że źle uszyty Miś i jego klapnięte uszko dyskwalifikują zabawkę. Kontrola jakości decyduje, że ostatecznie nie trafi ona do dzieci. Miś Uszatek, Zajączek i reszta przyjaciół postanawiają się temu sprzeciwić.

Twórcy przygotowali już zdjęcia do teasera - można go obejrzeć poniżej:

d1o8xqo

Obecnie trwają prace nad animacją. Projekt powstaje w oryginalnej technice łączonej: realizatorzy budują rzeczywiste makiety świata, w których rozgrywa się film, a same postacie są animowane (acz odwzorowują postaci słynnych bajek Czesława Janczarskiego)
.

(fot. Materiały prasowe)

Reżyserią zajął się Grzegorz Jonkajtys, który jest znany m.in. z animowanego filmu "The Ark". Autorką scenografii jest Jagna Dobesz, a zdjęć - Jakub Jakielaszek.

d1o8xqo

Producentem filmu jest TFP, a koproducentem FremantleMedia Polska. Post-produkcją zajmuje się Studio Produkcyjne Orka. Zdjęcia odbywały się w hali zdjęciowej ATM Studio.

Polacy poznali Misia Uszatka w roku 1957, gdy w gazecie pod tytułem "Miś" ukazały się "Przygody Misia Uszatka".

Nowy film o Uszatku trafi na ekrany kin w 2017 roku. Występujący w nim Maciej Stuhr to prawdziwy weteran dubbingu, mający w swojej filmografii ponad 40 ról w filmach animowanych. Dla Czesława Mozila również nie będzie to debiut. Znanego muzyka słyszeliśmy dotychczas w 7 animacjach. Podczas pracy przy jednej z nich możecie zobaczyć go poniżej:

d1o8xqo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o8xqo