Trwa ładowanie...
grzegorz miecugow
21-10-2010 09:57

Miecugow mistrzem w scrabble'a

Miecugow mistrzem w scrabble'aŹródło: AKPA
d488nil

[

]( http://www.fakt.pl )

d488nil

Okazuje się, że Grzegorz Miecugow jest zawodowym zawodnikiem w grze w scrabble, zarejestrowanym w Polskiej Federacji Scrabble'a! I to całkiem dobrym!

- Nie lubię belgijki... - tajemniczo rozpoczyna rozmowę nad planszą scarbble'a dziennikarz TVN-u, Grzegorz Miecugow. Chodzi o rodzaj rozgrywki, w której brały udział gwiazdy podczas zawodów charytatywnych, zorganizowanych przez Fundację Spełnionych Marzeń. Wszyscy rywalizowali ze sobą, ale pojedynczo - każdy układał litery na swojej planszy.

Długo prowadził Wojciech Medyński. Wszystko się zmieniło, gdy ostatecznie rozkręcił się redaktor Miecugow! Okazuje się, że w małym palcu, a raczej w swej głowie, ma dziwne i wysoko punktowane słowa. Jakie?

- Itihasa - informuje. - To nazwa satroindyjskich ksiąg. Oczywiście kiedyś nie miałem pojęcia, że istnieje takie słowo, ale w komputerowych słownikach scrabblistów jest!

Co ważne, w grze nie można tworzyć własnych neologizmów. Takie gwiazdy, jak Agnieszka Szulim. Andrzej Nejman, Anna Zejdler-Ibisz, Olga Borys, Michael Moritz czy Karina Kunkiewicz musieli oddać pola nie tylko Grzegorzowi Miecugowowi, ale i byłemu marszałkowi Markowi Borowskiemu i właśnie Wojciechowi Medyńskiemu - zajęli oni ex aequo drugie miejsce!

d488nil

Dzięki tym zawodom Fundacja Spełnionych Marzeń zebrała 23 tys. zł na rzecz Domu Rodzica, czyi hoteliku dla rodziców dzieci leczonych w warszawskich szpitalach onkologicznych.

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:

Ania Popek teraz się postarza!

d488nil
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d488nil