Trwa ładowanie...
d2uft4r

Michael Middleton zawsze pozostawał w cieniu. Wszystko zawdzięcza żonie i przodkom

Księżna Kate nie pochodzi z arystokratycznego rodu, ale przodkowie jej ojca mieli pewne powiązania z rodziną królewską. Michael Middleton nigdy im nie dorównał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kate Middleton z ojcem w 2005 r.
Kate Middleton z ojcem w 2005 r. (Getty Images)
d2uft4r

W czwartek 11 lipca Telewizja WP wyemituje film dokumentalny pt. "Kate Middleton", który kręcono, gdy żona księcia Williama była w drugiej ciąży. O księżnej Kate wiedzieliśmy już wtedy wszystko, ponieważ jej burzliwy związek z następcą tronu przyciągał uwagę mediów od pierwszych randek w 2003 r. Wkrótce na celowniku znaleźli się także bliscy Kate: imprezowa Pippa, przedsiębiorczy James i ich matka Carole. O wiele mniej uwagi poświęcano głowie rodziny, Michaelowi Middletonowi. I ta sytuacja nie zmieniła się do dziś.

Obejrzyj: Księżna Kate i książę William nie mogą się rozwieść? "Etykieta królewska im na to nie pozwoli" (KLIKA PUDELKA)

Michael Middleton nigdy nie pchał się na świecznik i zawsze pozostawał w cieniu. Ojciec Kate, który niedawno skończył 70 lat, jest dziś multimilionerem, ale trzeba przyznać, że bez powiązań rodzinnych i przedsiębiorczej żony mógłby nigdy nie dorobić się majątku.

d2uft4r

Michael wywodzi się z zamożnego rodu adwokatów, który miał nieformalne powiązania z rodziną królewską. Peter Middleton, dziadek Kate, zerwał z rodzinna tradycją i został pilotem. Latał m.in. z księciem Filipem, mężem królowej Elżbiety II. Michael Middleton zamierzał pójść w ślady ojca, ale po kilku miesiącach w szkole lotniczej zmienił kierunek. Postanowił dołączyć do ekipy naziemnej i wykształcił się na dyspozytora lotów.

Zobacz także: Księżna Kate z dziećmi na meczu polo. Mały książę dokazywał z kijem

LONDON, ENGLAND - APRIL 29: Prince William speaks to his bride, Catherine Middleton as she holds the hand of her father Michael Middleton at Westminster Abbey on April 29, 2011 in London, England. The marriage of Prince William, the second in line to the British throne, to Catherine Middleton is being held in London today. The marriage of the second in line to the British throne is to be led by the Archbishop of Canterbury and will be attended by 1900 guests, including foreign Royal family members and heads of state. Thousands of well-wishers from around the world have also flocked to London to witness the spectacle and pageantry of the Royal Wedding. (Photo by Dominic Lipinski - WPA Pool/Getty Images) Getty Images
LONDON, ENGLAND - APRIL 29: Prince William speaks to his bride, Catherine Middleton as she holds the hand of her father Michael Middleton at Westminster Abbey on April 29, 2011 in London, England. The marriage of Prince William, the second in line to the British throne, to Catherine Middleton is being held in London today. The marriage of the second in line to the British throne is to be led by the Archbishop of Canterbury and will be attended by 1900 guests, including foreign Royal family members and heads of state. Thousands of well-wishers from around the world have also flocked to London to witness the spectacle and pageantry of the Royal Wedding. (Photo by Dominic Lipinski - WPA Pool/Getty Images)

Pracując w British Airways poznał przyszłą żonę, stewardessę. Pobrali się w 1980 r. i wkrótce zostali rodzicami Kate i Pippy. Rodzina Middletonów wyprowadziła się do Jordanii, gdzie Michael pracował jako dyspozytor lotów w latach 1984-1987. Po powrocie do Anglii rodzina powiększyła się o Jamesa, zaś Carole rozpoczęła nowy, przedsiębiorczy etap w swoim życiu.

d2uft4r

Żona Michaela założyła wtedy firmę Party Pieces, zajmującą się robieniem torebek na przyjęcia. Interes świetnie się rozwijał, Carole powiększyła asortyment o dekoracje i akcesoria na imprezy, a zamówienia realizowano wysyłkowo. Od 1995 r. Party Pieces było zarządzane przez oboje małżonków, którzy zarobili na tej działalności fortunę.

Carole Middleton Getty Images
Carole Middleton

Należy przy tym zaznaczyć, że znaczna część majątku rodziny Middletonów pochodzi z funduszy powierniczych, które Michael odziedziczył po swoich przodkach. Jako niedoszły pilot i naziemny pracownik British Airways nigdy nie mógłby sobie pozwolić na kupno kolejnych posiadłości, koni wyścigowych i nie posłałby dzieci do prestiżowych szkół. A to właśnie w jednej z nich doszło do pierwszego spotkania Kate z księciem Williamem.

Obejrzyj film dokumentalny "Kate Middleton" w Telewizji WP w czwartek 11 lipca o 21:00. Stacja dostępna jest naziemnie na ósmym multipleksie (MUX8), na platformie NC+ (kanał: 73) oraz w najlepszych sieciach kablowych, w tym m.in.: UPC (kanał 116/158), Vectra (128), Multimedia (38), Netia (30), Inea (28), Toya (25) oraz wielu innych.

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

d2uft4r

Podziel się opinią

Share

d2uft4r

d2uft4r