Mark Gatiss wraca do "Doktora Who"

Mark Gatiss wraca do "Doktora Who"
Źródło zdjęć: © BBC Wales

28.03.2014 07:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

*Mark Gatiss, który ma już w swoim dorobku scenopisarskim sześć odcinków "Doktora Who", potwierdził, że powraca do pracy przy serialu.*

"Słowem wyjaśnienia. Zamówiono u mnie dwa odcinki. Nie oznacza to, że trafią one do najnowszego sezonu" - napisał twórca na swoim profilu na Twitterze.

Nie tak dawno temu Gatiss stwierdził, że nowy odtwórca Władcy Czasu - Peter Capaldi - pozwala mu na nowo podejść do postaci. - Doktor zawsze będzie Doktorem - powiedział artysta. - Gra z oczekiwaniami widzów może być jednak fajną zabawą. Wszyscy wiedzą, w jaki sposób w danej sytuacji zachowałby się stary Doktor. Zachowanie nowego jest zagadką.

Poza Gatissem nad scenariuszami nowych odcinków pracują również Steve Thompson, Phil Ford i Steven Moffat.

Przypomnijmy, że "Doktor Who" realizowany jest już od ponad 50 lat. Przed Peterem Capaldim w tytułowego bohatera wcielali się Patrick Troughton, Jon Pertwee, Tom Baker, Peter Davison, Colin Baker, Sylvester McCoy, Paul McGann, Christopher Eccleston, David Tennant, Matt Smith i - na chwilę - John Hurt. Zdjęcia do nowej serii rozpoczęły się na początku stycznia w Cardiff w Walii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także