Trwa ładowanie...

Mariusz Max Kolonko nowym prezesem TVP?

Share
Mariusz Max Kolonko nowym prezesem TVP?
Źródło: AKPA
d4kq98a

Nie cichną echa decyzji Rady Mediów Narodowych, która zdecydowała o odwołaniu Jacka Kurskiego z funkcji prezesa Telewizji Polskiej. Jak poinformowała Joanna Lichocka, członkini RMN, w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl, konkurs na nowego szefa TVP zostanie rozpisany jeszcze w sierpniu br., a rozstrzygnięty najpóźniej do 15 października br.

- Rada Mediów Narodowych nie ma w ustawie zbyt wielu zadań, ale jednym z najważniejszych jest wybór w drodze otwartych konkursów nowych władz mediów publicznych. Po prostu podczas wtorkowego posiedzenia RMN stwierdziliśmy, że powinniśmy przystąpić niezwłocznie do realizacji tego zadania - powiedziała.

Mówi się, że najpoważniejszą kandydatką na to stanowisko jest Małgorzata Raczyńska-Weinsberg, była dyrektor TVP1, a obecnie doradca zarządu Telewizji Polskiej. Niewykluczone, że do konkursu przystąpi ponownie Jacek Kurski.

d4kq98a

- Mamy nadzieję, że prezes Kurski - zachęcamy jego oraz inne osoby do wzięcia udziału w konkursie, i myślę, że (...) jak każdy uczestnik konkursu ma szansę go wygrać - stwierdził Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych, w rozmowie z wirtualnemedia.pl.

Co ciekawe, nieoficjalnie swoją kandydaturę zgłosił już... Mariusz Max Kolonko - były korespondent TVP i TVN, który od września 2009 roku publikuje w amerykańskim portalu opiniotwórczym "The Huffington Post" i prowadzi "Max TV". O swoim pomyśle poinformował na Twitterze, za pośrednictwem którego często komentuje sytuację w TVP.

 (fot. screen z Twittera)
Źródło: (fot. screen z Twittera)
 (fot. screen z Twittera)
Źródło: (fot. screen z Twittera)
 (fot. screen z Twittera)
Źródło: (fot. screen z Twittera)

Zobacz także: #wieczornyPaciorek: Mariusz Max Kolonko prezesem TVP? "To jest byznes"

d4kq98a

Podziel się opinią

Share
d4kq98a
d4kq98a