Trwa ładowanie...
09-07-2015 12:59

"Maria Curie": Piotr Głowacki jako Albert Einstein

Share
"Maria Curie": Piotr Głowacki jako Albert Einstein
d1gmxwn

Karolina Gruszka jako Maria Curie-Skłodowska, a Piotr Głowacki jako Albert Einstein. Ruszyły zdjęcia do filmu Maria Curie, portretu dwukrotnej laureatki nagrody Nobla, gwiazdy światowej nauki i wielkiej Polki. Film do kin trafi w roku 2016.

Maria Curie to pierwszy tak intymny portret tej niezwykłej kobiety. Będzie to opowieść o jej smutkach, radościach i chwilach triumfu oraz porażkach — nie tylko w świecie nauki, ale również w życiu prywatnym i rodzinnym. To przez ten pryzmat chcemy ukazać nieznaną dotąd twarz naszej bohaterki — mówił podczas konferencji prasowej Mikołaj Pokromski, producent filmu.

Maria Skłodowska-Curie, dwukrotna laureatka Nagrody Nobla, nie tylko zrewolucjonizowała naukę, ale także wywarła istotny wpływ na zmianę obyczajów, torując kobietom drogę do działalności naukowej. Była pierwszą kobietą, która otrzymała tytuł profesora i prowadziła wykłady w katedrze fizyki na Sorbonie, jako pierwsza kobieta w historii została też przyjęta do Akademii Francuskiej, a za swoje zasługi została pochowana w Panteonie. Przy tym wszystkim była kobietą skromną i szlachetną, oddaną mężowi i córkom. Maria Curie to historia niezwykłej kobiety, która opuszcza ojczyznę i wyjeżdża do Francji, by rozpocząć karierę naukową.

d1gmxwn

W roli tytułowej Karolina Gruszka. Partnerują jej m.in. Izabela Kuna w roli Bronisławy Skłodowskiej — siostry noblistki, laureat Flisaka Tofifest Piotr Głowacki jako Albert Einstein i Daniel Olbrychski jako Emile Amagat — zagorzały przeciwnik Marii.

d1gmxwn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gmxwn