Trwa ładowanie...

Marcin Prokop uniknie kary!

Share
Marcin Prokop uniknie kary!Źródło: AKPA
d2g1svu

KRRiT i REM uznały, że przeprosiny Marcina Prokopa zamykają postępowanie dotyczące jego kontrowersyjnej wypowiedzi na temat religii katolickiej. Natomiast TOK FM może zostać ukarane za wyemitowanie obraźliwego dla katolików komentarza Andrzeja Czeczota do tej sprawy.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz Rada Etyki Mediów uznały, że przeprosiny, które Marcin Prokop wyraził na łamach prasy, zamykają sprawę jego kontrowersyjnych słów dotyczących religii katolickiej. Prezenter "Dzień Dobry TVN" komentując pod koniec grudnia materiał o anglikańskim pastorze usprawiedliwiającym drobne kradzieże popełniane przez ludzi ubogich, stwierdził, że "przecież od dawna w Kościele mówi się: bierzcie i jedzcie z tego wszyscy".

Jednocześnie KRRiT rozpoczęła postępowanie dotyczące związanego z tą sprawą stwierdzania, które rysownik Andrzej Czeczot wypowiedział na początku stycznia w radiu TOK FM. Czeczot zapytał retorycznie, które medium opublikuje wiadomość mówiącą, że według nowego orzeczenia Kongregacji Wiary pedofilski stosunek kapłana z ministrantem nie jest grzechem, ale pierwszym stopniem święceń kapłańskich. KRRiT analizuje obecnie zapis tej wypowiedzi. Instytucja chce ukarać grzywną TOK FM.

d2g1svu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g1svu
d2g1svu