Trwa ładowanie...

Marcin Meller nowym redaktorem naczelnym Wirtualnej Polski

Reporter, były naczelny magazynu "Playboy", prowadzący program "Dzień Dobry TVN", z wykształcenia historyk. Entuzjasta podróży i poznawania nowych kultur. Obejmie stanowisko redaktora naczelnego Wirtualnej Polski 16 listopada.

Marcin Meller nowym redaktorem naczelnym Wirtualnej Polski
dj5xq6n
dj5xq6n

Redaktorowi naczelnemu będzie podlegać kilkuset dziennikarzy i wydawców m.in. z redakcji WP Wiadomości, money.pl, WP SportoweFakty i kilkunastu innych serwisów należących do Wirtualnej Polski.

– Przychodzę do świetnie działającej, nowoczesnej firmy medialnej, lidera rynku, więc chcę utrzymać to, co bardzo dobrze działa i dodać atuty ze świata klasycznego dziennikarstwa, z którego się wywodzę. W moim blisko trzydziestoletnim życiu zawodowym oglądałem świat z bardzo różnych perspektyw, liczę, że teraz to w pełni zaprocentuje. Będę starał się, by Wirtualna Polska była medium środka, otwartym na głosy i opinie z różnych stron i środowisk. Mam nadzieję, że dzięki skali i sile WP będę mógł dodać wartości i rumieńców polskiej rzeczywistości medialno-społecznej – mówi Marcin Meller, nowy redaktor naczelny Wirtualnej Polski.

Od marca 2020 roku, po odejściu z funkcji redaktora naczelnego Tomasza Machały, obowiązki redaktora naczelnego WP pełnił Piotr Mieśnik. 16 listopada obejmie on funkcję zastępcy redaktora naczelnego.

Meller o Kulturze Niepodległej:

Marcin Meller z wykształcenia jest historykiem. Przez 12 lat był reporterem "Polityki", opisywał konflikty na Kaukazie, w Iranie, byłej Jugosławii i w Afryce, w której spędził w sumie dwa lata. W latach 2000-2002 był prowadzącym pierwszego w Polsce reality show "Agent". Od 2003 do 2012 redaktor naczelny polskiej edycji "Playboya". W latach 2005-2008 oraz 2013-2019 współprowadził Dzień Dobry TVN, a od 2009 roku jest gospodarzem Drugiego Śniadania Mistrzów w TVN24. Felietonista "Wprost", a od 2012 "Newsweeka". Od 2016 roku był dyrektorem w Grupie Wydawniczej Foksal. Razem z żoną Anną Dziewit-Meller napisał bestsellerowe "Gaumardżos! Opowieści z Gruzji", a sam "Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe", "Sprzedawcę arbuzów" i ostatnio "Nietoperza i suszone cytryny".

Marcin Meller
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dj5xq6n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dj5xq6n